w naszej ofercie: 15500 imprez, 5630 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Nadbałtyckie Stolice 2023 Litwa Łotwa Estonia Szwecja
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NADBAŁTYCKIE STOLICE 2023 LITWA ŁOTWA ESTONIA SZWECJA

Wycieczka Objazdowa Litwa Łotwa Estonia Szwecja - Nadbałtyckie stolice 2023, Kraje nadbałtyckie, Wilno - Ryga - Tallin - Rejs promem - Sztokholm - Wilno - Troki

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
822564
oferta w pdf
WYCIECZKA NADBAŁTYCKA PRZYGODA LITWA, ŁOTWA, ESTONIA, ROSJA 2021
Wycieczka Nadbałtycka przygoda Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja 2021, Wycieczka objazdowa 2021, Kraje nadbałtyckie, Zwiedzanie Łotwy, Zwiedzanie Litwy, Zwiedzanie Estonii, Zwiedzanie Rosji
Góra Krzyży - Ryga - Sankt Petersburg - Tallin - Kowno
Program
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku Rygi. Po drodze zwiedzanie litewskiej Góry Krzyży. Obiadokolacja*. Nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Rosji. Granica w Narwie – miasto dwóch twierdz – zamek Hermana i warownia po stronie rosyjskiej (zewnątrz). Przyjazd do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania najwspanialszych zakątków Petersburga z przewodnikiem: wyspa Zajęcza na której Piotr Wielki rozpoczął budowę Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła - nekropolia carów. Nabrzeża Newy, Wyspa Wasilewska z kolumnami rostralnymi, Pole Marsowe, krążownik Aurora z którego oddano sygnał do rozpoczęcia rewolucji październikowej (zewnątrz). Plac Pałacowy z Pałacem Zimowym, Sztabem Generalnym i Łukiem Tryumfalnym upamiętniającym zwycięstwo nad Napoleonem. Wejście do Ermitażu jednego z największych i najbogatszych muzeów świata. Obiadokolacja*. Czas wolny na prospekcie Newskim, gdzie znajdują się liczne pasaże, kawiarnie oraz świątynie takie jak sobór Kazański (na wzór bazyliki w Watykanie), kościół św. Katarzyny, gdzie był pochowany Stanisław August Poniatowski. Dla chętnych możliwość zwiedzania kolorowej i mozaikowej cerkwi na Krwi zbudowanej po zabójstwie Aleksandra II przy kanale Gribojedowa (ok. 8 EUR). Fakultatywnie nocny rejs po rzekach i kanałach Petersburga z otwarciem mostów. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę Peterhofu, kompleksu parkowo-pałacowego założonego nad Zatoką Fińską przez Piotra I. Spacer po parku francuskim z zespołem pomysłowych fontann. Przejazd do Carskiego Sioła ze słynną Bursztynową Komnatą, słusznie okrzykniętą współczesnym cudem świata. Przejazd w stronę granicy rosyjsko-estońskiej. Obiadokolacja*.Nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Tallina. Spacer po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy cerkiew Aleksandra Newskiego, najlepiej zachowane w Europie średniowieczne mury obronne wraz z wieżami Długim Hermanem i Grubą Małgorzatą, dwie nietypowe ulice, tzw. Długa i Krótka Noga oraz gmachy Ratusza Miejskiego, Wielkiej Gildii Kupieckiej i Domu Bractwa Czarnogłowych. Zabytki architektury zwiedzamy z zewnątrz w towarzystwie przewodnika miejskiego. Przejazd do Rygi. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oglądanie z zewnątrz: Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, zespół kamieniczek Trzej Bracia, hanzeatycka Wielka Gildia Kupiecka oraz ruiny murów obronnych. Czas wolny na zakupy na jednym z największych targów w Europie. Popołudniowy spacer z pilotem po Kownie - mieście malowniczo położonym u ujścia Willi do Niemna. Rynek z domem Perkuna oraz twierdza kowieńska. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Program fakultatywny
- zwiedzanie cerkwi na Krwi w Petersburgu – ok. 10 EUR (min. 15 os.)
- rejs po rzekach i kanałach Petersburga z otwarciem mostów – ok. 30 EUR. (min. 15 os.)
Informacje praktyczne
Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
Od 1 stycznia 2021 r. planowane jest wprowadzenie systemu e-wiz dotyczących wjazdu na teren całej Federacji Rosyjskiej. Szczegóły i ewentualne zmiany będą wiadome jesienią. Jak dotąd w celu uzyskania e-wizy należy nie wcześniej, niż na 20 dni i nie później, niż na 7 dni przed wjazdem do Federacji Rosyjskiej wypełnić wniosek wizowy online na stronie zgodnie z instrukcją wizowania przesłaną uczestnikom na 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy. Niezbędne będzie biometryczne zdjęcie w formacie JPEG, nie starsze niż 6 miesięcy licząc do dnia składania wniosku, bez ramki, w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm i 20-35 kb, odzwierciedlające aktualny wygląd. Szczegóły na stronie www oferty. Organizator pośredniczy w uzyskaniu e-wizy (w tym celu podczas rezerwacji należy wypełnić formularz do wizowania i załączyć zdjęcie zgodne z powyższymi wymogami). Błędnie podane dane lub niewłaściwa fotografia mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Brak lub anulacja wizy będzie równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z OWU. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Minimalna ilość osób, aby wyjazd był potwierdzony to 35 os. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Warszawy lub Białegostoku. Trasa przejazdu Warszawa - Ryga ok. 700 km - ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2000 km. Białe Noce możliwe są do zobaczenia pomiędzy 25.05, a 16.07. Walutę, którą warto zabrać to EUR oraz ruble rosyjskie.

Wycieczka Nadbałtyckie Stolice 2023 Litwa Łotwa Estonia Szwecja
Wycieczka Nadbałtycka przygoda Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja 2023, Wycieczka objazdowa 2023, Kraje nadbałtyckie, Zwiedzanie Łotwy, Zwiedzanie Litwy, Zwiedzanie Estonii, Zwiedzanie Szwecji

Wilno - Ryga - Tallin - Rejs promem - Sztokholm - Wilno - Troki

Program

1 dzień:

Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd do Wilna. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg w Wilnie.

2 dzień:

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ostra Brama, wileńska starówka, Cerkiew Św. Ducha, placu Katedralny, plac Ratuszowy, Uniwersytet im. Stefana Batorego. Przejazd do Rygi. Krótkie zwiedzanie jednej z większych nadbałtyckich stolic: Stare Miasto z architekturą secesyjną i klimatyczną starówką, kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Dom Kotów, Ratusz, największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek - Trzej Bracia. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Tallina - zwiedzanie m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, brama Viru, baszty obronne: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry. Zaokrętowanie na prom z Tallina do Sztokholmu. Wypłynięcie 18:00. Obiadokolacja w restauracji na statku w formie bufetu. W trakcie wieczoru proponujemy skorzystanie z atrakcji dostępnych na pokładzie, m. in. programy artystyczne, występy zespołów, przedstawienia. Nocleg na statku.

4 dzień:

Śniadanie na statku i wyjazd na zwiedzanie Sztokholmu: ratusz miejski i Pałac Królewski - oficjalna siedziba Króla Szwecji. Spacer na Stare Miasto czyli Gamla Stan - historyczne centrum miasta z wąskimi, średniowiecznymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla, klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Powrót na prom i wypłynięcie. Kolacja i nocleg na statku.

5 dzień:

Śniadanie na statku. Przypłynięcie do portu w Tallinie, wyokrętowanie. Przejazd przez Łotwę na Litwę. W godzinach wieczornych przyjazd do Wdivilna. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

6 dzień:

Po śniadaniu wizyta na cmentarzu na Rossie - miejsce pochówku serca Józefa Piłsudckiego. Przejazd do Trok - jednego z najpiękniejszych miejsc na Litwie, malowniczo położonego nad jeziorem Galve. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny, zwiedzanie zamku obronnego - byłej rezydencji władców litewskich i królów polskich. Przerwa na degustację kibinów. Powrót do Polski.

Informacje praktyczne

 • Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia rejsu do Helsinek oraz lunchu w Trokach w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
 • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 • Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty(dotyczy obywateli UE) lub paszport.
 • Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Białegostoku. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
 • Przejazd: Białystok - Wilno (ok. 300 km) - ok. 5 godz.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:

 

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Wyślij zapytanie do oferty i Zapytaj o aktualne promocje ! 

Zniżki i dopłaty

Dopłata do pok. 1 os. w hotelu : Dopłata 700 PLN
Dopłata za gwarancję miejsca w autokarze: 1 lub 2 rząd : Dopłata 199 PLN
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną - RG+CQ : Dopłata 4,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RG+CP+CQ : Dopłata 6,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną - RGS+CQ : Dopłata 2,4% od sumy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi - RGS+CP+CQ : Dopłata 3,4% od sumy
Dopłata za pakiet obiadokolacji : Dopłata 290 PLN
Ubezpieczenie OPTYMALNE z chorobami przewlekłymi Świat: KL 50.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN +CP : Dopłata 12 PLN
Ubezpieczenie KOMFORT z chorobami przewlekłymi Świat: KL 100.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN +CP : Dopłata 30 PLN
Ubezpieczenie SUPER z chorobami przewlekłymi Świat: KL 200.000 EUR, NNW 15.000 PLN, BP 1.000 PLN +CP : Dopłata 42 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) : Dopłata 10 PLN
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) : Dopłata 10 PLN
Dopłata za wizę do Rosji : Dopłata 300 PLN
Dopłata od osoby do kabiny 2 os. bez okna : Dopłata 280 PLN
Dopłata od osoby do kabiny 2 os. z oknem : Dopłata 500 PLN
Dopłata od osoby do kabiny 3 os bez okna : Dopłata 100 PLN
Dopłata od osoby do kabiny 3 os. z oknem : Dopłata 250 PLN
Dopłata od osoby do kabiny 4 os. z oknem : Dopłata 100 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

5 noclegów (2 noclegi w Wilnie w pokojach 2-3 os., 1 nocleg w Rydze w pokojach 2-3 os., 2 noclegi na pokładzie statku wycieczkowego armatora Tallink Silja w kabinach 2,3,4 osobowych wewnętrznych lub zewnętrznych z łazienką wyposażoną w prysznic. Na promie jest dostęp do wi-fi, restauracje, sklepy, aquazone oraz kasyno.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

5 śniadań.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Cena
Częstochowa Dopłata 150 PLN
Katowice Dopłata 200 PLN
Kraków Dopłata 220 PLN
Łódź Dopłata 120 PLN
Opole Dopłata 220 PLN
Piotrków Trybunalski Dopłata 120 PLN
Poznań Dopłata 220 PLN
Radomsko Dopłata 150 PLN
Sosnowiec Dopłata 200 PLN
Warszawa Dopłata 80 PLN
Wrocław Dopłata 220 PLN
Gliwice Dopłata 200 PLN

Cena zawiera

- Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone są w TV. Noclegi: 2 w Rydze, 2 w Petersburgu, 1 w Narwie. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
- Wyżywienie: 5 śniadań. (*możliwość wykupienia pakietu 5 obiadokolacji w cenie 290 zł).
- Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, DVD.
- Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
- Realizacja programu turystycznego. 
- Opieka pilota.
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 • Zakwaterowanie: 5 noclegów (2 noclegi w Wilnie w pokojach 2-3 os., 1 nocleg w Rydze w pokojach 2-3 os., 2 noclegi na pokładzie statku wycieczkowego armatora Tallink Silja w kabinach 2,3,4 osobowych wewnętrznych lub zewnętrznych z łazienką wyposażoną w prysznic. Na promie jest dostęp do wi-fi, restauracje, sklepy, aquazone oraz kasyno.
 • Wyżywienie: Komfortowy autokar z WC, klimatyzacją, barkiem i video.
 • Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
 • Realizacja programu turystycznego.
 • Opieka pilota.

Cena nie zawiera

- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszt ich rezerwacji, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 120 EUR,
- programu fakultatywnego,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.

 • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł.
 • kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt - ok. 95 EUR.
 • programu fakultatywnego.
 • podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
 • dodatkowych ubezpieczeń.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:

 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
 • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.