w naszej ofercie: 11951 imprez, 5678 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka po Skandynawii 2014
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA PO SKANDYNAWII 2014

Skandynawia Tour

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
87744460
oferta w pdf
    1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd do Rostocku na prom do Gedser (Dania), przeprawa promowa do Danii. Następnie przez duńską Zelandię do Szwecji, przejazd jednym z najdłuższych mostów w świecie - Mostem Sundzkim, nocny przejazd przez Szwecję do Oslo.

    2 dzień - przyjazd na zwiedzanie Oslo w godzinach porannych, zwiedzanie pieszo i komunikacją miejską (9 godzin). Zobaczymy m.in. półwysep Bygdoy z Muzeum Statków Wikingów. Zgromadzono w nim przedmioty codziennego użytku oraz trzy oryginalne 1000 - letnie łodzie, na których Wikingowie przemierzali Atlantyk. Wszystko pochodzi z grobowców odnalezionych przez norweskich archeologów. Na Bygdoy znajduje się również Muzeum Fram oraz Kontiki i skansen, w którym m.in., pośród wiejskich, zabytkowych chałup, stoi jeden z kościółków ‘stav’. W centrum Oslo zwiedzimy: reprezentacyjna aleję Karl Johans Gate, Katedrę, Parlament, Pałac Królewski, Galerię Narodową i Muzeum Historyczne. Na koniec wizyty udamy się do Parku Vigelanda, w którym znaleźć można intrygującą kolekcję rzeźb postaci ludzkich. Wyjazd z Oslo w godz. popołudniowych. Przejazd w okolice miasta Gjovik, zakwaterowanie, nocleg.

    3 dzień - po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, przejazd przez Lillehammer - norweski ośrodek sportów zimowych, gospodarza XVII Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Następnie przejazd Trollstigen - ,,Drogą Troli’’. Trollstigen znaczy dosłownie „drabina troli” i jest wąską, stromą szosą, o nachyleniu 12 % z bardzo ostrymi zakrętami. W połowie trasy można podziwiać wspaniały wodospad Stigfossen. Za drogą troli przejazd „Doliną Truskawkową” - regionem rolniczym, słynącym z tych pysznych owoców. Następnie zjazd „Drogą Orłów”, z której piękne widoki na zachwycający fiord Geiranger. Ostatnim punktem dnia jest wycieczka statkiem po Geirangerfjord, gdzie podziwiać będziemy liczne wodospady („Siedem sióstr”, „ Zalotnik”, „Ślubny welon”). Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Hellesylt.

    4 dzień - po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd z Hellesylt przez Stryn, Loen, Olden, w okolice Parku Narodowego Jostedalsbrenn. W miare możliwości wejście na lodowiec (uzależnione od warunków pogodowych i dostepności drogi na lodowiec). Zamiennie wizyta w Muzeum Lodowca w Fierland. Przejazd w okolice miasta Sogndal, zakwaterowanie, nocleg.

    5 dzień - po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, wycieczka statkiem z Kaupanger do Gudvangen - w czasie rejsu podziwianie fiordów Aurland oraz Noeroyfjord, przypłynięcie do Gudvangen, dalej przejazd do Flam i wycieczka kolejką widokową na trasie Flam – Myrdal - Flam, zapewniająca niezapomniane, bajkowe widoki na fjord, góry i dolinę. Pociąg z Flam do Myrdal jedzie liczącą 20 km trasa, z której około 6 km wiedzie przez liczne tunele, na wysokości od 0 do ponad 860 m n.p.m. Zakwaterowanie i nocleg w okolice Bergen.

    6 dzień - po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Bergen - nazywanego stolicą norweskich fiordów. Zobaczymy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Bryggen - położoną nad zatoką dzielnicę drewnianych budynków, w których mieściły się dawniej domy i składy kupców Hanzy. Następnie pospacerujemy po starówce i odwiedzimy średniowieczny zamek, zwany dworem Hakona. Możliwy wjazd kolejką na wzgórze widokowe (za dodatkowa opłatą). Przejazd na nocleg w Szwecji (przyjazd późnym wieczorem). Po drodze przejazd przez Laerdalstunnelen - najdłuższy drogowy tunel świata liczący 24,51 km długości.

    7 dzień - po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Kopenhagi. Przeprawa promowa przez Cieśninę Sundzką. Po drodze krótka wizyta w Helsingorze (Elsynor) - zamku Hamleta. Następnie spacer po Kopenhadze - stolicy Danii. Zobaczymy m.in.: pomnik Syrenki - patronki i symbolu miasta, Pałac Królewski Amalienborg, dzielnicę portową Nyhavn, Nowy Plac Królewski oraz Ratusz i Ogrody Tivoli (wstęp płatny). Późnym wieczorem przyjazd do Gedser (Dania) na prom do Rostocku, przeprawa promowa, nocny przejazd do Polski.

    8 dzień - przyjazd do Polski we wczesnych godzinach rannych.

    Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

    Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przy rezerwacji programu zwiedzania i rozliczana w ostanim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 1300 NOK i 200 DKK. Należy zabrać ciepłą odzież i wygodne obuwie na wejście na lodowiec.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Osoba w pok. 2os. Osoba w pok. 3os. Osoba na dokw. Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

07.06-14.06.2014

Dopłata do HB : Dopłata 576 PLN
Kup sobie spokój : Dopłata 80 PLN

Zakwaterowanie

Skandynawia Tour star star star


Hotele***/****. Pokoje 2, 3 osobowe z WC i łazienką.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

W cenie 5 śniadań serwowanych do stołu. Nie ma możliwości wyboru dań. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia 5 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 120 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze. Deklarację wykupienia obiadokolacji (tzw. deklaracja HB) należy zgłosić przy rezerwacji wycieczki, tak by została ona wpisana do umowy.
Cena wyżywienia dla umów bez deklaracji HB wynosi 200 euro/os.

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
  • 5 śniadań,
  • 5 noclegów w hotelach****/***,
  • zwiedzanie Skandynawii wg programu,
  • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
  • przeprawa promowa Rostock - Gedser - Rostock,
  • opieka pilota.

Cena nie zawiera

  • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, na przeprawy fiordami, kolejkę Flam - Myrdal - Flam,  ewentualne wejście na lodowiec (UWAGA!!! Wejście uzależnione od warunków pogodowych oraz dostepności, w przypadku gdy wejście okaże sie niemozliwe - zastepczo wizyta w Muzeum Lodowca), zestawy słuchawkowe oraz na miejscowych przewodników około 1300 NOK, w Kopenhadze - 200 DKK.

Dodatkowo płatne opcjonalnie

  • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
  • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
  • dopłata do deklaracji HB - 120 euro/os. - przy rezerwacji w Polsce.

Wymagane dokumenty


Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest paszport (ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu) bądź dowód osobisty.

Ubezpieczenie

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.