w naszej ofercie: 8498 imprez, 5583 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Majówka 2013 Paryż + Zamki nad Loarą
Wszystko o tej ofercie wie:

MAJÓWKA 2013 PARYŻ + ZAMKI NAD LOARĄ

Objazdowy Weekend Majowy 2013

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
87788832
oferta w pdf
  1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec/Belgii.

  2 dzień - przyjazd do centrum miasta. Zwiedzanie Paryża rozpoczniemy od najstarszej części miasta - Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią; oraz z zewnątrz: Consiergerie - dawne więzienie skąd na gilotynę wieziono skazańców z czasów rewolucji; Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), do którego murów przylega Sainte Chapelle - czyli Święta Kaplica - ażurowa, gotycka świątynia, w której przechowywano fragmenty Krzyża Pańskiego. Następnie udamy się do Dzielnicy Łacińskiej (Quartier Latin) - dzielnicy nauki, gdzie od czasów Roberta Sorbon, założyciela najsłynniejszej uczelni Paryża, spotkać można uczonych i studentów. Spacer bulwarem Saint Michel. Czas wolny na obiadokolację. Stamtąd udamy się na Wieżę Eiffle’a - wjazd na najwyższą budowlę Paryża, z której szczytu roztacza się wspaniała i rozległa panorama. Zakwaterowanie i nocleg.

  3 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie centrum Paryża. Dzień rozpoczniemy od wizyty w dzielnicy XXI wieku la Defense - zobaczymy największy i najmłodszy z łuków triumfalnych - Grande Arche. Czas wolny na zakupy w największym centrum handlowym Paryża. Następnie przejazd na cmentarz Pere Lachaise, który jest Panteonem na wolnym powietrzu i miejscem wiecznego spoczynku m.in. Fryderyka Chopina, Balzaca, Edith Piaf, Oscara Wilde’a, Jima Morrisona. Czas wolny na obiadokolację. Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge - kabaret w którym narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej; Place du Tertre - opanowany przez malarzy oraz liczne bary i restauracje uroczy zakątek Montmartru. Nocleg.

  4 dzień - po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary. Zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord, Blois i Chenonceau. Chambord jest największym i najbardziej efektownym obiektem w Dolinie Loary. Chambord to zamek walecznego króla Franciszka I. Projektantem budowli był najprawdopodobniej Leonardo da Vinci, którego Franciszek sprowadził do Francji. Po wizycie w zamku możliwa degustacja i zakupy słynnych win z Doliny Loary. Blois - ulubiona rezydencja francuskich królów, świadek licznych intryg dworskich, zamek ten budowano od XIII wieku, aż do czasów rewolucji francuskiej, to intrygująca mieszanina stylów architektonicznych. Chenonceau - to ulokowany nad rzeką Cher, jeden z najpiękniej położonych zamków, zwany „Zamkiem Dam”, za względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Czas wolny na obiadokolację. Późny powrót do hotelu na nocleg.

  5 dzień - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu (Versailles) - imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre’a. Następnie powrót do centrum - wizyta w dzielnicy Montparnasse - wjazd na 56 piętro Tour Montparnasse, skąd obejrzymy piękną panoramę Paryża. Stamtąd udamy się do kompleksu Invalides, gdzie zobaczymy grób Napoleona. Następnie przejedziemy w okolice Wielkich Bulwarów, odwiedzimy Muzeum Figur Woskowych Grevin, gdzie w scenerii neobarokowego teatru podziwiać można woskowe figury postaci znanych ze świata filmu, teatru, piosenki, polityki czy sportu. Czas wolny na obiadokolację. Nocleg.
   * Dla chętnych wyjście do kabaretu Moulin Rouge na spektakl „ Feerie”. Wliczone pół butelki szampana na jedną osobę. Wymagany strój wyjściowy - koszt 92 euro/os.
  6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, złożenie bagaży w autokarze i wyjazd na zwiedzanie centrum Paryża metrem (zwiedzanie pieszo i środkami komunikacji miejskiej). Tego dnia wizytę rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, aby zobaczyć arcydzieła malarstwa i rzeźby (m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo) zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim. Następnie zapraszamy do odwiedzenia Musee d’Orsay - świątyni sztuki XIXw., znanej ze swej wspaniałej kolekcji dzieł impresjonistów, a zbudowanej w budynku dawnego dworca kolejowego. Stamtąd pojedziemy do Muzeum Perfum Fragonard - królestwa zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum. Po wizycie w muzeach spacer Polami Elizejskimi (Champs Elysees), czyli najsłynniejszą aleją świata, przy której ulokowały się luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina, kabaret Lido - do Łuku Triumfalnego (L’ Arc de Triom- phe). Czas wolny na obiadokolację. Wieczorem rejs statkiem po Sekwanie. W godzinach wieczornych podstawienie autokaru i wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Niemcy.

  7 dzień - przyjazd do Polski.

  Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Zwiedzanie z przewodnikiem - tylko LUWR. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, przejazdy metrem, zestawy słuchawkowe i przewodnika w Luwrze zbierana jest przez pilota i rozliczana w ostanim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie kwoty około 145 euro.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Osoba w pok. 2os. Osoba w pok. 3os. Osoba na dokw. Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

27.04-03.05.2013

Kup sobie spokój : Dopłata 80 PLN

Zakwaterowanie

Majówka/Paryż+Zamki nad Loarą star star


Hotel klasy turystycznej w trakcie pobytu zakwaterowanie w hotelach w okolicach Paryża. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką.

Wyżywienie

śniadanie (BB)

W cenie 5 śniadań kontynentalnych w stylu francuskim - “na słodko”. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
 • 5 śniadań
 • 5 noclegów
 • zwiedzanie: Paryża, przejazd na zwiedzanie zamków nad Loarą (bilety wstępu płatne dodatkowo)
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka pilota.

Cena nie zawiera

 • ubezpieczenie KL, NW: 50 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Paryżu, do zamków, lokalni przewodnicy, zestawy słuchawkowe oraz przejazdy metrem (około 150 euro)

Dodatkowo płatne opcjonalnie

 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.

Dodatkowe informacje


Czy, wiesz że...

Dolina Loary zwana jest „Doliną Królów”- urok miejsca, jego przyroda i korzystny klimat sprawiły, że stało się oprawą królewskich siedzib - najpierw średniowiecznych a później renesansowych. Dziś naliczyć tutaj możemy ponad 300 zamków będących niemymi świadkami bogatej historii Francji.
To tutaj w czasie wojny stuletniej (XV w.) narodziła się idea jednolitego narodu. Wcześniej na terenie dzisiejszej Francji istniały bardzo silne, samowystarczalne państwa uznające króla Francji. Po wojnach włoskich - początek XVI w. pojawiła się koncepcja dworu i zamku jako rezydencji - na wzór włoski. Mroczne zamki średniowieczne stały się bezużyteczne - nastał czas pokoju, ale też użycie artylerii, wobec której potężne mury zamków były bezbronne, było coraz powszechniejsze.

Program zwiedzania może ulec zmianie, jego szczegółowy przebieg przedstawiony zostanie przez Pilota w autokarze. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości.


Ubezpieczenie

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.