w naszej ofercie: 16085 imprez, 17102 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Afrykańska Przygoda
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA AFRYKAŃSKA PRZYGODA

Podróże 2019, Namibia, Botswana, Wodospady Wiktorii, Podróże Egzotyczne do Afryki, Afryka 2019

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
95358953
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
WYCIECZKA AFRYKAŃSKA PRZYGODA
Podróże 2019, Namibia, Botswana, Wodospady Wiktorii, Podróże Egzotyczne do Afryki, Afryka 2019
SZCZEGÓŁY WYCIECZKI
1 dzień WARSZAWA                
Przelot do Afryki (z przesiadką).
2 dzień KAPSZTAD- CYTRUSDAL
Przylot do Kapsztadu. Powitanie grupy na lotnisku przez polskojęzycznego pilota/przewodnika i transfer do centrum Kapsztadu. Wymiana pieniędzy w jednym z kantorów na Waterfront, (W Namibii płacimy pieniędzmi RPA). Oglądamy pamiątki na targowisku i zwiedzamy centrum miasta. Wjazd na Wzgórze Sygnałowe w masywie Góry Stołowej, z którego podziwiamy malowniczą panoramę Kapsztadu i okolic, następnie przejazd na północ w kierunku Cytrusdal/Clanwilliam w dolinie rzeki słoniowej. Kolacja i nocleg.
3 dzień CYTRUSDAL - NAMAQUA - FISH RIVER CANYON
Przejazd na północ, w kierunku granicy z Namibią. Początkowo wzdłuż rzeki słoniowej i gór Cedarberg, a następnie przez malownicze okolice gór Kamies. W okolicach Springbook pod koniec zimy i pory deszczowej rozkwita pustynia Namaqua. Docieramy do granicznej rzeki Orange, w której dolnym biegu odkryto bogate złoża aluwialnych diamentów, przyniesionych przed milleniami przez wodę z interioru. Po przekroczeniu granicy RPA z Namibią jedziemy dalej, by po dalszych 2 godzinach szutrówki zatrzymać się na nocleg w resorcie z gorącymi źródłami na końcu kanionu rzeki Rybiej. Kolacja.
4 dzień FISH RIVER CANYON - LUDERITZ
Jedziemy na północ, przez malownicze tereny rezerwatu kanionu rzeki rybnej. W rezerwacie Hobas staniemy na krawędzi drugiego co do wielkości kanionu na świecie – Fish River Canyon. Po krótkim postoju w malowniczej osadzie Canyon Road House, przejazd dalej na północ. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzamy miasto duchów z czasów diamentowej gorączki z początków XX w. – Koolmanskop. Jeżeli nie, to zwiedzamy go rano następnego dnia, wyjeżdżając z Luderitz. Po przyjeździe do Luderitz zwiedzanie okolicy – wizyta w restauracji na fermie z hodowlą ostryg, przejazd na drugą stronę zatoki, na Shark Island, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasteczko o zachodzie słońca. Kolacja i nocleg.
5 dzień LUDERITZ - TSARIS
Wyjazd na wschód w kierunku Aus, znanym min. z tego, że w jego okolicach żyją do dzisiaj stada dzikich koni, znakomicie zaadaptowanych do życia w surowym klimacie pustyni. Podczas dalszej jazdy do Aus, na pewno zobaczymy w pobliżu drogi niewielkie grupki dzikich rumaków, oryksy i strusie. Zjazd z asfaltu ( na najbliższe 4 dni) jedziemy przez malownicze tereny gór Tiras i Tsaris. Pod wieczór przyjazd na nocleg na farmie w górach Tsaris.
6 dzień TSARIS - SESRIEM - DEAD VALLEY - SOSSUSVLEI - PUSTYNIA NAMIB
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Sesriem. Przejazd samochodem terenowym do Dead Valey – kiedyś zielonej doliny, do czasu, aż wędrująca wydma odcięła ją od życiodajnego strumienia. Następnie można udać się na wierzchołek jednej z wielu wydm, by z góry obejrzeć morze…. rozciągających się po horyzont wydm. U jej podnóża położone jest często wyschnięte Sossusvlei. Następnie przejazd do Sesriem – kanionu wyrzeźbionego przez okresową rzekę Tsauchab w osadach dennych, powstałych przed milleniami, kiedy klimat był dużo bardziej wilgotny, a rzeki niosły duże ilości żwiru i kamieni. Następnie wyjazd na północ przez malownicze tereny gór Nubib i Naukluft. Nocleg na farmie na skraju pustyni Namib, w okolicy Solitaire. Kolacja.
7 dzień PUSTYNIA NAMIB - SWAKOPMUND
Wyjazd na najstarszą pustynię świata – Namib. Przejazd poprzez malowniczą przełęcz rzeki Kuiseb, a wkrótce potem postój na zwrotniku Koziorożca. Wczesnym popołudniem ponownie docieramy do Oceanu Atlantyckiego w Walvis Bay, dawnej enklawie należącej do RPA. Zatrzymujemy się nad laguną, gdzie okresowo zobaczyć można stada flamingów, pelikany i sporo wodnego ptactwa. Przejazd do Swakopmund, turystycznego miasteczka, bardziej niemieckiego, niż niejedno w dzisiejszych Niemczech. Spacer po uliczkach pełnych perełek starej, kolonialnej niemieckiej architektury. Kolacja, nocleg.
8 dzień SWAKOPMUND
W dniu dzisiejszym czas wolny - chętni mogą pojeździć na quadach po nadmorskich wydmach oraz wybrać się w zapierający dech w piersiach widokowy lot awionetką nad wybrzeżem szkieletów, pustynią Namib i wzdłuż kanionów rzek Kuiseb i Tsauchab. Zobaczyć można Wielką Ścianę – olbrzymią wydmę wchodzącą do oceanu i wraki statków daleko w głębi lądu, lub odwiedzić galerię kryształów z przepiękną kolekcją namibijskich minerałów, akwarium lub Park Węży – mają tam sporo gadów pustynnych, kameleonów i scynków.
9 dzień SWAKOPMUND - KAMANJAB
Wyjazd w długą drogę w kierunku Parku Narodowego Etosha. Na początku postój w Księżycowej Dolinie na skraju pustyni Namib. Po drodze na północ przejazd przez tereny zamieszkiwane przez plemiona Himba i Herero. Na postojach na pewno zobaczymy ich przedstawicielki, jedne charakterystycznie ubrane, a inne rozebrane. Postój w wymarłym górniczym miasteczku Uis i przejazd koło malowniczego masywu Brandberg – najwyższego w Namibii,. Pod wieczór zakwaterowanie w jednej z lodge położonej w okolicy Kamanjab.
10 dzień KAMANJAB - PARK NARODOWY ETOSHA
Po śniadaniu wizyta w wiosce plemienia Himba, które nawet dzisiaj, w dobie telefonów komórkowych i internetu w buszu, zachowało dawny, tradycyjny sposób życia. Chłopcy i dziewczynki nadal mają zaplecione włosy w charakterystyczne warkoczyki oznaczające status wiekowy, a kobiety noszą przepiękne ozdoby z miedzi, skór i muszelek, a skórę pielęgnują ochrą nadającą jej aksamitny wygląd. Następnie wyruszamy w kierunku Parku Narodowego Etosha, po drodze możliwy krótki postój na farmie gepardów. Zakwaterowanie bądź na terenie kampu Halali na terenie parku, lub w lodgy przed granicą parku. Nocleg, kolacja. Dla chętnych – można się zapisać na poranne safari samochodem terenowym następnego dnia przed śniadaniem.
11 dzień PARK NARODOWY ETOSHA - TSUMEB
Całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Etosha – skarbu Namibii, gdzie wita nas powiew sawanny, dzika zwierzyna i biała, wapienna ziemia. Poszukiwania króla sawanny – lwa. Podziwianie stad antylop, żyrafy, słonie i bogatą faunę Etoszy. W ciągu całodziennego safari naszym mikrobusem, postoje w obozowiskach, miejscach piknikowych bądź przy toaletach w buszu. Pod wieczór wyjazd z parku i zakwaterowanie w jednej z lodge położonej poza granicami parku w okolicy Tsumeb. Kolacja.
12 dzień TSUMEB - RUNDU - OKAWANGO/POPA FALLS
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Grootfontein – krótki postój, gdzie możemy dotknąć największego, zachowany na ziemi meteoryt – Hoba. Wczesnym popołudniem docieramy do Rundu, które jest jednym z najdalej na północ wysuniętych punktów wyprawy, od teraz jedziemy na wschód drogą wiodącą równolegle do granicy z Angolą. Po południu docieramy do rzeki Okawango, do kampu w rejonie Popa Falls. Po zakwaterowaniu można wybrać się na przejażdżkę po Okawango w podłużnych dłubankach – mokoro. Kiedyś te długie czółna wyciosywano z jednego pnia wielkiego drzewa, ale ostatnio, by oszczędzać stare drzewa, robi się je z włókna szklanego i żywicy; lub spacerem zwiedzamy okolicę – pod wieczór po drugiej stronie rzeki przychodzą do wodopoju dzikie zwierzęta z Parku Narodowego Babwata.
13 dzień POPA FALLS - KAPRIVI - KATIMA MULILO - KASANE
Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd do Botswany, najpierw przejazd przez teren Parku Narodowego Babwata i dalej przez wąski pas Kaprivi – po lewej stronie jest granica i Angola, a po prawej druga granica i Botswana. Kolejny postój w największym mieście północnowschodniej Namibii w Katima Mulilo i wkrótce przybycie do granicy z Botswaną w Ngoma. Za granicą rozciąga się Park Narodowy Chobe, (sporo antylop i największe w Botswanie stada słoni) od nazwy rzeki, nad którą leży kolejny nocleg - Kasane. Po zakwaterowaniu w lodge, rejs po rzece Chobe – jest to najlepsze wodne safari w Afryce. Stada słoni u wodopoju, a w wodzie hipcie, czasami krokodyle i oczywiście wiele wodnego ptactwa. Kolacja i nocleg.
14 dzień KASANE - VICTORIA FALLS
Wcześnie rano wyjazd w kierunku Wodospadów Wiktorii. Przyjazd do rezerwatu - zwiedzanie Wodospadów Wiktorii,   śniadanie w restauracji na terenie rezerwatu. Czas wolny na zwiedzanie/wypoczynek nad Wodospadami. 
15 dzień VICTORIA FALLS
Transfer na lotnisko. W drodze na lotnisko postój na bazarze, okazja na zakup ostatnich pamiątek. Odlot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).
16 dzień WARSZAWA
Przylot do Warszawy.
W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!
UWAGI:
- Przeloty do/z Afryki odbywają się bez pilota (opiekuna grupy) - na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika.
- Na 4 tygodnie przed datą wylotu należy dostarczyć do biura dokumentację wizową tj. paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu), 3 zdjęcia, wypełnione w języku angielskim 2 formularze wizowe do Namibii, dokument potwierdzający saldo na koncie bankowym (w miarę możliwości w jęz. angielskim). W paszporcie będą potrzebne 4 wolne strony. Wiza do Namibii płatna dodatkowo 320 PLN.
- Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").
- Zakwaterowanie w 2* oraz 3* hotelach, obiektach typu lodge lub guest farms (z łazienkami, klimatyzacją lub wiatrakami sufitowymi – tam gdzie jest taka potrzeba), w pokojach 2-osobowych lub 1-osobowych za dopłatą (brak możliwości zakwaterowania 3 osób w jednym pokoju na całej trasie – tylko w niektórych hotelach jest taka możliwość). W pokojach znajduje się czajnik elektryczny, porcja herbaty, kawy i cukier. 
- Napoje do kolacji płatne dodatkowo. 
- Transport na całej trasie odbywa się 9-cio osobowym mikrobusem (z klimatyzacją, lodówką). 
- Przewodnik nie ma obowiązku uczestnictwa w imprezach fakultatywnych, płatnych indywidualnie przez poszczególnych uczestników - tylko pomaga w ich rezerwacji. 
- Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Wielkość grup 4 – 8 osób.

WYCIECZKA AFRYKAŃSKA PRZYGODA
Podróże 2019, Namibia, Botswana, Wodospady Wiktorii, Podróże Egzotyczne do Afryki, Afryka 2019

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI

1 dzień WARSZAWA             
  
Przelot do Afryki (z przesiadką).

2 dzień KAPSZTAD- CYTRUSDAL
Przylot do Kapsztadu. Powitanie grupy na lotnisku przez polskojęzycznego pilota/przewodnika i transfer do centrum Kapsztadu. Wymiana pieniędzy w jednym z kantorów na Waterfront, (W Namibii płacimy pieniędzmi RPA). Oglądamy pamiątki na targowisku i zwiedzamy centrum miasta. Wjazd na Wzgórze Sygnałowe w masywie Góry Stołowej, z którego podziwiamy malowniczą panoramę Kapsztadu i okolic, następnie przejazd na północ w kierunku Cytrusdal/Clanwilliam w dolinie rzeki słoniowej. Kolacja i nocleg.

3 dzień CYTRUSDAL - NAMAQUA - FISH RIVER CANYON
Przejazd na północ, w kierunku granicy z Namibią. Początkowo wzdłuż rzeki słoniowej i gór Cedarberg, a następnie przez malownicze okolice gór Kamies. W okolicach Springbook pod koniec zimy i pory deszczowej rozkwita pustynia Namaqua. Docieramy do granicznej rzeki Orange, w której dolnym biegu odkryto bogate złoża aluwialnych diamentów, przyniesionych przed milleniami przez wodę z interioru. Po przekroczeniu granicy RPA z Namibią jedziemy dalej, by po dalszych 2 godzinach szutrówki zatrzymać się na nocleg w resorcie z gorącymi źródłami na końcu kanionu rzeki Rybiej. Kolacja.

4 dzień FISH RIVER CANYON - LUDERITZ
Jedziemy na północ, przez malownicze tereny rezerwatu kanionu rzeki rybnej. W rezerwacie Hobas staniemy na krawędzi drugiego co do wielkości kanionu na świecie – Fish River Canyon. Po krótkim postoju w malowniczej osadzie Canyon Road House, przejazd dalej na północ. Jeżeli czas pozwoli, odwiedzamy miasto duchów z czasów diamentowej gorączki z początków XX w. – Koolmanskop. Jeżeli nie, to zwiedzamy go rano następnego dnia, wyjeżdżając z Luderitz. Po przyjeździe do Luderitz zwiedzanie okolicy – wizyta w restauracji na fermie z hodowlą ostryg, przejazd na drugą stronę zatoki, na Shark Island, skąd rozpościera się malowniczy widok na miasteczko o zachodzie słońca. Kolacja i nocleg.

5 dzień LUDERITZ - TSARIS
Wyjazd na wschód w kierunku Aus, znanym min. z tego, że w jego okolicach żyją do dzisiaj stada dzikich koni, znakomicie zaadaptowanych do życia w surowym klimacie pustyni. Podczas dalszej jazdy do Aus, na pewno zobaczymy w pobliżu drogi niewielkie grupki dzikich rumaków, oryksy i strusie. Zjazd z asfaltu ( na najbliższe 4 dni) jedziemy przez malownicze tereny gór Tiras i Tsaris. Pod wieczór przyjazd na nocleg na farmie w górach Tsaris.

6 dzień TSARIS - SESRIEM - DEAD VALLEY - SOSSUSVLEI - PUSTYNIA NAMIB
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Sesriem. Przejazd samochodem terenowym do Dead Valey – kiedyś zielonej doliny, do czasu, aż wędrująca wydma odcięła ją od życiodajnego strumienia. Następnie można udać się na wierzchołek jednej z wielu wydm, by z góry obejrzeć morze…. rozciągających się po horyzont wydm. U jej podnóża położone jest często wyschnięte Sossusvlei. Następnie przejazd do Sesriem – kanionu wyrzeźbionego przez okresową rzekę Tsauchab w osadach dennych, powstałych przed milleniami, kiedy klimat był dużo bardziej wilgotny, a rzeki niosły duże ilości żwiru i kamieni. Następnie wyjazd na północ przez malownicze tereny gór Nubib i Naukluft. Nocleg na farmie na skraju pustyni Namib, w okolicy Solitaire. Kolacja.

7 dzień PUSTYNIA NAMIB - SWAKOPMUND
Wyjazd na najstarszą pustynię świata – Namib. Przejazd poprzez malowniczą przełęcz rzeki Kuiseb, a wkrótce potem postój na zwrotniku Koziorożca. Wczesnym popołudniem ponownie docieramy do Oceanu Atlantyckiego w Walvis Bay, dawnej enklawie należącej do RPA. Zatrzymujemy się nad laguną, gdzie okresowo zobaczyć można stada flamingów, pelikany i sporo wodnego ptactwa. Przejazd do Swakopmund, turystycznego miasteczka, bardziej niemieckiego, niż niejedno w dzisiejszych Niemczech. Spacer po uliczkach pełnych perełek starej, kolonialnej niemieckiej architektury. Kolacja, nocleg.

8 dzień SWAKOPMUND
W dniu dzisiejszym czas wolny - chętni mogą pojeździć na quadach po nadmorskich wydmach oraz wybrać się w zapierający dech w piersiach widokowy lot awionetką nad wybrzeżem szkieletów, pustynią Namib i wzdłuż kanionów rzek Kuiseb i Tsauchab. Zobaczyć można Wielką Ścianę – olbrzymią wydmę wchodzącą do oceanu i wraki statków daleko w głębi lądu, lub odwiedzić galerię kryształów z przepiękną kolekcją namibijskich minerałów, akwarium lub Park Węży – mają tam sporo gadów pustynnych, kameleonów i scynków.

9 dzień SWAKOPMUND - KAMANJAB
Wyjazd w długą drogę w kierunku Parku Narodowego Etosha. Na początku postój w Księżycowej Dolinie na skraju pustyni Namib. Po drodze na północ przejazd przez tereny zamieszkiwane przez plemiona Himba i Herero. Na postojach na pewno zobaczymy ich przedstawicielki, jedne charakterystycznie ubrane, a inne rozebrane. Postój w wymarłym górniczym miasteczku Uis i przejazd koło malowniczego masywu Brandberg – najwyższego w Namibii,. Pod wieczór zakwaterowanie w jednej z lodge położonej w okolicy Kamanjab.

10 dzień KAMANJAB - PARK NARODOWY ETOSHA
Po śniadaniu wizyta w wiosce plemienia Himba, które nawet dzisiaj, w dobie telefonów komórkowych i internetu w buszu, zachowało dawny, tradycyjny sposób życia. Chłopcy i dziewczynki nadal mają zaplecione włosy w charakterystyczne warkoczyki oznaczające status wiekowy, a kobiety noszą przepiękne ozdoby z miedzi, skór i muszelek, a skórę pielęgnują ochrą nadającą jej aksamitny wygląd. Następnie wyruszamy w kierunku Parku Narodowego Etosha, po drodze możliwy krótki postój na farmie gepardów. Zakwaterowanie bądź na terenie kampu Halali na terenie parku, lub w lodgy przed granicą parku. Nocleg, kolacja. Dla chętnych – można się zapisać na poranne safari samochodem terenowym następnego dnia przed śniadaniem.

11 dzień PARK NARODOWY ETOSHA - TSUMEB
Całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Etosha – skarbu Namibii, gdzie wita nas powiew sawanny, dzika zwierzyna i biała, wapienna ziemia. Poszukiwania króla sawanny – lwa. Podziwianie stad antylop, żyrafy, słonie i bogatą faunę Etoszy. W ciągu całodziennego safari naszym mikrobusem, postoje w obozowiskach, miejscach piknikowych bądź przy toaletach w buszu. Pod wieczór wyjazd z parku i zakwaterowanie w jednej z lodge położonej poza granicami parku w okolicy Tsumeb. Kolacja.

12 dzień TSUMEB - RUNDU - OKAWANGO/POPA FALLS
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Grootfontein – krótki postój, gdzie możemy dotknąć największego, zachowany na ziemi meteoryt – Hoba. Wczesnym popołudniem docieramy do Rundu, które jest jednym z najdalej na północ wysuniętych punktów wyprawy, od teraz jedziemy na wschód drogą wiodącą równolegle do granicy z Angolą. Po południu docieramy do rzeki Okawango, do kampu w rejonie Popa Falls. Po zakwaterowaniu można wybrać się na przejażdżkę po Okawango w podłużnych dłubankach – mokoro. Kiedyś te długie czółna wyciosywano z jednego pnia wielkiego drzewa, ale ostatnio, by oszczędzać stare drzewa, robi się je z włókna szklanego i żywicy; lub spacerem zwiedzamy okolicę – pod wieczór po drugiej stronie rzeki przychodzą do wodopoju dzikie zwierzęta z Parku Narodowego Babwata.

13 dzień POPA FALLS - KAPRIVI - KATIMA MULILO - KASANE
Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd do Botswany, najpierw przejazd przez teren Parku Narodowego Babwata i dalej przez wąski pas Kaprivi – po lewej stronie jest granica i Angola, a po prawej druga granica i Botswana. Kolejny postój w największym mieście północnowschodniej Namibii w Katima Mulilo i wkrótce przybycie do granicy z Botswaną w Ngoma. Za granicą rozciąga się Park Narodowy Chobe, (sporo antylop i największe w Botswanie stada słoni) od nazwy rzeki, nad którą leży kolejny nocleg - Kasane. Po zakwaterowaniu w lodge, rejs po rzece Chobe – jest to najlepsze wodne safari w Afryce. Stada słoni u wodopoju, a w wodzie hipcie, czasami krokodyle i oczywiście wiele wodnego ptactwa. Kolacja i nocleg.

14 dzień KASANE - VICTORIA FALLS
Wcześnie rano wyjazd w kierunku Wodospadów Wiktorii. Przyjazd do rezerwatu - zwiedzanie Wodospadów Wiktorii,   śniadanie w restauracji na terenie rezerwatu. Czas wolny na zwiedzanie/wypoczynek nad Wodospadami. 

15 dzień VICTORIA FALLS
Transfer na lotnisko. W drodze na lotnisko postój na bazarze, okazja na zakup ostatnich pamiątek. Odlot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).

16 dzień WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

UWAGI:
- Przeloty do/z Afryki odbywają się bez pilota (opiekuna grupy) - na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika.
- Na 4 tygodnie przed datą wylotu należy dostarczyć do biura dokumentację wizową tj. paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu), 3 zdjęcia, wypełnione w języku angielskim 2 formularze wizowe do Namibii, dokument potwierdzający saldo na koncie bankowym (w miarę możliwości w jęz. angielskim). W paszporcie będą potrzebne 4 wolne strony. Wiza do Namibii płatna dodatkowo 320 PLN.
- Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").
- Zakwaterowanie w 2* oraz 3* hotelach, obiektach typu lodge lub guest farms (z łazienkami, klimatyzacją lub wiatrakami sufitowymi – tam gdzie jest taka potrzeba), w pokojach 2-osobowych lub 1-osobowych za dopłatą (brak możliwości zakwaterowania 3 osób w jednym pokoju na całej trasie – tylko w niektórych hotelach jest taka możliwość). W pokojach znajduje się czajnik elektryczny, porcja herbaty, kawy i cukier. 
- Napoje do kolacji płatne dodatkowo. 
- Transport na całej trasie odbywa się 9-cio osobowym mikrobusem (z klimatyzacją, lodówką). 
- Przewodnik nie ma obowiązku uczestnictwa w imprezach fakultatywnych, płatnych indywidualnie przez poszczególnych uczestników - tylko pomaga w ich rezerwacji. 
- Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Wielkość grup 4 – 8 osób.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca
20.07-04.08.2019 15550 PLN Sprawdź
13.10-28.10.2019 15550 PLN Sprawdź

dewizowa część ceny imprezy (500 USD)

Zniżki i dopłaty

opłata wizowa (WIZA) : Dopłata 320 PLN
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (FG) : Dopłata 13 PLN
ubezpieczenie chorób przewlekłych : Dopłata 288 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji : Dopłata 1% od sumy

Zakwaterowanie

Hotel

zakwaterowanie w hotelach, lodge, obiektach typu guest farms 2* / 3* (pokoje z łazienkami),

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
- transport mikrobusem w trakcie trwania wycieczki,
- zakwaterowanie w hotelach, lodge, obiektach typu guest farms 2* / 3* (pokoje z łazienkami),
- opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Afryce,
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
- komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

- przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
- transport mikrobusem w trakcie trwania wycieczki,
- zakwaterowanie w hotelach, lodge, obiektach typu guest farms 2* / 3* (pokoje z łazienkami),
- opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Afryce,
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
- komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
- kosztu wizy do Namibii wraz z pośrednictwem (320 PLN/os),
- kosztu wizy do Zimbabwe (ok. 30 USD/os),
- napojów do kolacji,
- zwyczajowych napiwków,
- kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (156 PLN/os),
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (320 PLN/os),
- opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (288 PLN/os),
- wydatków natury osobistej,
- innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
- kosztu wizy do Namibii wraz z pośrednictwem (320 PLN/os),
- kosztu wizy do Zimbabwe (ok. 30 USD/os),
- napojów do kolacji,
- zwyczajowych napiwków,
- kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (156 PLN/os),
- opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (320 PLN/os),
- opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (288 PLN/os),
- wydatków natury osobistej,
- innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.