w naszej ofercie: 9127 imprez, 6010 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka na Madagaskar + wysepka Sainte Marie
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA NA MADAGASKAR + WYSEPKA SAINTE MARIE

Zwiedzanie Madagaskaru, unikalnej wyspy, na której znajduje się więcej niż połowa światowych zasobów endemicznej flory i fauny. Bliskie spotkania z lemurami, kameleonami, małpiatkami i odpoczynek na wyspie Sainte Marie.

Wyżywienie: śniadanie i kolacja (HBB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
96037415
oferta w pdf
  • Szczegóły oferty
  • Zadaj pytanie
  • Oceń ofertę (Ocen: 0)
  • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

MADAGASKAR + wysepka Sainte Marie
Zwiedzanie Madagaskaru, unikalnej wyspy, na której znajduje się więcej niż połowa światowych zasobów endemicznej flory i fauny. Bliskie spotkania z lemurami, kameleonami, małpiatkami i odpoczynek na wyspie Sainte Marie.
Baobaby, Madagaskar
Podróż przez najbardziej egzotyczne zakątki unikalnego w skali światowej Madagaskaru w otoczeniu ogromnych baobabów, licznych sukulentów, pól ryżowych, plantacji, lasów i wzgórz. Eksplozja fauny i flory w Parku Narodowym Isalo, Parku Botanicznym Arboteum d’Antsokay, w rezerwatach Perinet i Analamazotara. Podziwianie unikalnych i endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Zwiedzanie Antananarivo i Toamasina. Wycieczka statkiem na wyspę Sainte Marie w celu wypoczynku na rajskich plażach. Fakultatywnie możliwość zwiedzania plantacji wanilii i kawy, nurkowanie, wyprawy rowerowe, przejażdżki quadami i wiele więcej.
wyjazd powrót cena ilość miejsc  
26-04-2023 14-05-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
01-06-2023 19-06-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
28-06-2023 16-07-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
02-08-2023 20-08-2023 11 995 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
13-09-2023 01-10-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
08-11-2023 26-11-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
mapaMAPA: Madagaskar + wysepka Sainte Mariepdfpobierz
PDF
Wyspa baobabów, lemurów, kameleonów i Malgaszy
 
Czerwona Wyspa, jak zwykło się mówić o Madagaskarze to prawdziwa gratka dla miłosników przyrody i kultury. Podróż rozpoczynamy od zwiedzania stolicy - Antananarivo. Kolejnie trasa przebiegac będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu. W programie m.in. podziwianie nieprawdopodobnych formacji skalnych w Parku Narodowym Isalo, spotkanie z wieloma gatunkami lemurów, rejs po Kanale Pangalanes, podziwianie olbrzymich baobabów. Na koniec przeprawa na wysepkę Sainte Marie i wypoczynek w rajskich tropikach.
Madagaskar
DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot na Madagaskar przez jeden port tranzytowy.
DZIEŃ 2 
Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (popularnie zwanej Tana), załatwienie formalności wizowych. Transfer do hotelu i zameldowanie. Czas wolny, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu lub pobliskiej restauracji. Nocleg.
DZIEŃ 3
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antananarywy. W programie m.in. ruiny le Palais de la Reine (Pałacu Królowej), podziwianie panoramy miasta oraz widoku na jezioro Anosy z punktu widokowego położonego wysoko ponad zabudowaniami miasta. Przejazd Aleją Niepodległości - główną aleją miasta. Wyjazd w kierunku Antsirabe. Droga przebiegać będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy. Liczne bananowce, gdzieniegdzie ryżowe poletka dają wrażenie jakbyśmy przejeżdżali przez Wietnam a nie Madagaskar, ale to złudzenie. Madagaskar ze swoimi wieloma odmiennymi strefami klimatycznymi stanowi swój odmienny od wszystkiego świat. Po drodze odwiedziny lokalnych wytwórni rzemieślniczych produkujących słomiane kapelusze, wyroby z rogów bydła, makiet rowerów i samochodów oraz różnorodnych wyrobów hafciarskich. Wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo. W godzinach popołudniowych przyjazd do Antsirabe - dawnej stacji klimatycznej, jeżeli czas pozwoli przejażdżka po mieście lokalnymi rikszami, zwanymi pousse-pousse (pchaj-pchaj). Zakwaterowanie. Kolacja na mieście w klimatycznej restauracji, gdzie częste są występy lokalnych piosenkarzy. Czas wolny, nocleg.
DZIEŃ 4
Rano odwiedziny w słynnej pracowni jubilerskiej na Madagaskarze, prowadzonej jako jedynej od kilku pokoleń przez rodzinę malgaską, specjalizującą się w biżuterii zdobionej szafirami, rubinami, turmalinami i innymi kamieniami szlachetnymi oprawionymi w srebro. Następnie dalsza droga na południe Madagaskaru. Około południa wizyta w „Zamafiry arts shop” w Ambositra - pracowni oryginalnych rzeźb w drewnie, typowych dla tej części Madagaskaru. Ewentualne zakupy pamiątek. Czas na obiad w lokalnej restauracji, później dalsza droga do Fianarantsoa. W drodze postoje na sesje zdjęciowe. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, kolacja. 
DZIEŃ 5
Tego dnia czekają nas emocje związane z podróżą do największej granitowej “stromej skały” znajdującej się w górskim masywie pamiętającym czasy archaiku. Różnica poziomów wysokości od podstawy po wierzchołek skały wynosi blisko 700 metrów. Po drodze przystanek i zwiedzanie tradycyjnej fabryki papirusowej „Antaimaro’s” - manufaktury słynącej z lokalnej produkcji jedwabiu z kokonów dzikich oraz hodowlanych jedwabników. Przerwa na obiad. Dalsza droga  poprzez urokliwe miasteczko Ambalavao, wśród winnic, pól papirusowych, niezwykłych grot i formacji górskich. Krótka wizyta na miejscowym bazarze znanym z roślin leczniczych. Później dojazd do Voitsoaka i przesiadka na półciężarówkę 4x4. Zakwaterowanie w Camp Catta, malowniczym obozie globtroterów, położonym u podnóża wspomnianych granitowych pionowych skał/wzgórz górujących wysoko ponad obozem. Czas wolny, kolacja.
DZIEŃ 6
Po śniadaniu, wizyta w lokalnym parku narodowym w przełęczy Tsaranoro z lokalnym przewodnikiem. Spacerując po lesie, będziemy podziwiali wspaniałe widoki. Zobaczymy lemury żerujące w promieniach porannego słońca. Spacerować będziemy po lasach, w których gołym okiem, bez szkieł i binokularów zobaczyć można niespotykaną nigdzie indziej na świecie faunę i florę. Wyjście w busz w poszukiwaniu lemurów catta - najbardziej zbliżonych w ewolucji do człowieka. Przejście przez okoliczną wioskę ludu Betsileo wśród roześmianych dzieciaków, proszących śmiało o zdjęcia oraz drobny upominek. Później wyruszymy w drogę do Ranohira. Najpierw drogą powrotną ciężarówką 4x4, ażeby przesiąść się na czekający na nas, nasz mały autobus. Później wyjazd na drogę asfaltową N7 i drogą przez Horombe Plateau, które dzieli płaskowyż malgaski i południową cześć wyspy dotrzemy do Ranohira. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 7 
Rano po śniadaniu, przejazd na klif. Piesza penetracja Parku Narodowego Isalo. Dojście do porażającego swym ogromem i urodą „kanionu małp”. Podziwianie nieprawdopodobnych formacji skalnych, tworzących księżycowe dziwolągi o zwariowanych kształtach, wśród których rosną jedynie tutaj spotykane aloesy: pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Obserwacja lemurów. Fotografowanie dziwów natury na różne sposoby. Orzeźwiające kąpiele w wodnej oazie pod wodospadem. Pełna rekreacja i nabieranie sił. Powrotny spacer w kierunku hotelu. Po drodze odkrywanie niespotykanych karłowatych baobabów. Przystanek u Stóp Królowej Isalo. Kolacja w restauracji w Ranohira szczycącej się doskonałymi steakami z Zebu. Nocleg w  hotelu.
DZIEŃ 8
Po śniadaniu dalsza droga na południe w kierunku Toliara (Tulear). Wizyta (jeżeli będzie taka możliwość) w kopalni szafirów i odwiedziny stolicy szafirów, miasteczka Ilakaka słynnego ze swoich drogocennych kamieni, gdzie prawo zamiera po zapadnięciu nocy. Po drodze spotkamy również tzw. miasteczka grzyby założone przez wciąż napływających nowych poszukiwaczy-górników. Po drodze pierwsze wielkie baobaby, które od tego momentu będą nam towarzyszyć przez większość naszego pobytu. Kilkanaście kilometrów przed Tulearem odwiedzimy Park botaniczny Arboretum d’Antsokay – słynny ze względu na zgromadzoną tu florę, w szczególności kilku gatunków z sześciu występujących na Madagaskarze baobabów jak i innych licznie występujących w tych okolicach sukulentów – roślin gromadzących podobnie jak baobaby wodę w swoich pniach. Następnie dojedziemy do miasta Toliara. Krótkie zwiedzanie miasta i przyjazd do hotelu położonego nad brzegami krystalicznego Kanału Mozambickiego w miejscowości Ifaty. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 9
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. Plażowanie, opalanie się. W południowo-zachodniej części Madagaskaru, nad Kanałem Mozambickim większość roku jest słoneczna, a dni są gorące. Możliwość fakultatywnej wycieczki do rezerwatu Renalia (z 1500 letnim olbrzymim baobabem) lub wypłynięcie łodzią na największą w tej części świata rafę koralową. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 10
Po wczesnym śniadaniu transfer na oddalone o niecałą godzinę jazdy lotnisko. Wylot z Tulear do Antananarywy. Lądowanie w Antananarywie i wyjazd do Andasibe. Wyjeżdżając z Antananarywy drogą na Toamasina (Tamatave), będziemy mogli dobrze widzieć panoramę stolicy Madagaskaru. Przejazd wzdłuż zielonych poletek ryżowych, ciekawych dolin i wschodniego lasu. Postój na obiad. Po posiłku, zatrzymamy się w ośrodku, zajmującym się ochroną niektórych gatunków zwierząt wschodnich lasów deszczowych, m.in. kameleonów, żab, jaszczurek. Kontynuacja przejazdu do Rezerwatu Perinet mijając charakterystyczny las roślin zwanych „uszami słonia”. Kolacja i nocleg w Andasibe.
DZIEŃ 11
Po śniadaniu, wcześnie rano wizyta w Rezerwacie Analamazoatra i podziwianie unikalnej dla Madagaskaru flory, licznych gatunków storczyków, w tym wanilii oraz obserwacja olbrzymich Indri-Indri (największa odmiana lemurów), które przypominają niedźwiadki koala w kolorach czarno-białych. Rezerwat Analamazoatra (Rezerwat Perinet) jest świetnym miejscem do oglądania ptaków. Powrót do hotelu, po czym przeprawa przez zbocza porośnięte palmami ravinala, będącymi symbolem Madagaskaru. Naszym celem będzie tym razem Kanał Pangalanes. Po obiedzie, przesiadka do czekających pojazdów 4X4 i dojazd pełną nierówności trasą nad słodkowodne jezioro Rosoabe, gdzie oczekiwać będzie łódź. Majestatyczny rejs przez system jezior i łączących je, kanału Pangalanes do hotelu, trwać będzie prawie dwie godziny. Po drodze obserwować będziemy dziewicze krajobrazy porastających wybrzeża jezior - lasów i obserwować zachód słońca na krótko przed dopłynięciem do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.
DZIEŃ 12
Rano, po śniadaniu zwiedzanie naturalnego rezerwatu lemurów. Około południa opuścimy tereny Palmarium łodzią w kierunku Tamatave (Toamasina). Po drodze obserwacja lokalnych wiosek, idyllicznych widoków dzikiej, tropikalnej przyrody. Po dopłynięciu do Toamasina krótka wizyta w mieście, największym porcie Madagaskaru. Następnie wyjazd do Mahambo. Droga wiedzie przez teren nizinny, malowniczy z rozlewiskami wodnymi i licznymi wioskami. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja.
DZIEŃ 13
Rano, po śniadaniu dojście (200 metrów) plażą do małego portu w Mahambo, gdzie podróżni przesiądą się na statek pasażerski przewożący lokalnych mieszkańców oraz turystów pomiędzy wyspą Madagaskar a wysepką Sainte Marie. Rejs trwać będzie około 3 godzin. Dopłyniecie do Ambodifotatra - stolicy wyspy, której atmosfera pełna jest egzotyki i uczucia, że znaleźliśmy się w rajskich tropikach. Transfer do miejsca zakwaterowania. Czas wolny, plażowanie lub też próba odnalezienia się w nowej idyllicznej rzeczywistości. Podziwianie zachodu słońca „na wschód od Madagaskaru”. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 14 – 15
Po śniadaniu, wypoczynek lub dla chętnych fakultatywne zwiedzanie wyspy Sainte Marie – m.in. plantacji wanilii i kawy, wizyta w stolicy Ambodifototra, na cmentarzu piratów oraz w najstarszym kościele na Madagaskarze. Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu możliwość nurkowania, snorkelingu, a także wyprawy rowerowej lub wynajęcie quada, czy skuteru do niezwykle fotogenicznego wodospadu. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 16 
O świcie, po wczesnym śniadaniu transfer do portu i powrót łodzią motorową do Mohambo. Obserwacja wschodu słońca na oddalającej się Sainte Marie. Przybicie do lądu po niecałych trzech godzinach. Przesiadka do mikrobusa. Przejazd do Toamasina, po drodze podziwianie dzikich plaż i lagun, gdzie palmy kokosowe kłaniają się błękitnym wodom Oceanu Indyjskiego. Popołudniu zwiedzanie Toamasina i odwiedziny na lokalnym targu w celu zrobienia ostatnich zakupów. Zakwaterowanie, kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 17
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Droga do Antananarywy. Przejazd przez plantację palm, z owoców których wyrabia się olej palmowy. Będziemy mogli obserwować zmieniające sie krajobrazy, droga od Brackville do Antananarywy pnie sie do góry, wśród serpentyn będzie powoli się wznosić, aż do wysokości prawie 1400 metrów n.p.m. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.
DZIEŃ 18
Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Popołudniowy wylot z Antananarivo do Europy.
DZIEŃ 19 
Przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Chopina.
UWAGA! Isnieje możliwość przedłżenia wyjazdu o opcję Mauritius, aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami!
TERMINY:
26.04 – 14.05.2023           
01.06 – 19.06.2023
28.06 – 16.07.2023
02.08 – 20.08.2023
13.09 – 01.10.2023
08.11 – 26.11.2023
ROZKŁAD RAT:
I rata: 1000 PLN płatne przy podpisaniu umowy
II rata: część PLN + część walutowa x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy (minus I rata)
Wycieczka objazdowo-pobytowa o średnim stopniu trudności.
CENA ZAWIERA
- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo – Warszawa, Tulear - Antananarivo
- opiekę polskiego pilota-przewodnika na całej trasie
- zakwaterowanie: hotele 3* za wyjątkiem noclegu w Camp Catta (bungalowy na łonie natury o podstawowym wyposażeniu) oraz noclegu w Andasibe – hotel 2*; Sainte Marie – bungalowy przy plaży o podstawowym wyposażeniu, stylizowane na chaty tubylców
- wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie
- przejazdy wewnętrzne - mikrobus, półciężarówka, łódź
- ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA
-  bilety wstępów i opłaty za wstępy do parków: 190 EUR
-  wiza plus tourist tax: 35 EUR 
-  napiwki: około 70 EUR
-  dopłata do pokoju 1-os.: 690 EUR
- wycieczki fakultatywne wymienione w programie
DODATKOWE WYMAGANIA
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
wyjazd powrót cena ilość miejsc  
26-04-2023 14-05-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
01-06-2023 19-06-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
28-06-2023 16-07-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
02-08-2023 20-08-2023 11 995 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
13-09-2023 01-10-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ
08-11-2023 26-11-2023 10 970 PLN + 2 690 EUR dostępne REZERWUJ

MADAGASKAR + wysepka Sainte Marie

Zwiedzanie Madagaskaru, unikalnej wyspy, na której znajduje się więcej niż połowa światowych zasobów endemicznej flory i fauny. Bliskie spotkania z lemurami, kameleonami, małpiatkami i odpoczynek na wyspie Sainte Marie.

Podróż przez najbardziej egzotyczne zakątki unikalnego w skali światowej Madagaskaru w otoczeniu ogromnych baobabów, licznych sukulentów, pól ryżowych, plantacji, lasów i wzgórz. Eksplozja fauny i flory w Parku Narodowym Isalo, Parku Botanicznym Arboteum d’Antsokay, w rezerwatach Perinet i Analamazotara. Podziwianie unikalnych i endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Zwiedzanie Antananarivo i Toamasina. Wycieczka statkiem na wyspę Sainte Marie w celu wypoczynku na rajskich plażach. Fakultatywnie możliwość zwiedzania plantacji wanilii i kawy, nurkowanie, wyprawy rowerowe, przejażdżki quadami i wiele więcej.

Wyspa baobabów, lemurów, kameleonów i Malgaszy

Czerwona Wyspa, jak zwykło się mówić o Madagaskarze to prawdziwa gratka dla miłosników przyrody i kultury. Podróż rozpoczynamy od zwiedzania stolicy - Antananarivo. Kolejnie trasa przebiegac będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu. W programie m.in. podziwianie nieprawdopodobnych formacji skalnych w Parku Narodowym Isalo, spotkanie z wieloma gatunkami lemurów, rejs po Kanale Pangalanes, podziwianie olbrzymich baobabów. Na koniec przeprawa na wysepkę Sainte Marie i wypoczynek w rajskich tropikach.

Madagaskar

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, przelot na Madagaskar przez jeden port tranzytowy.

DZIEŃ 2 

Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (popularnie zwanej Tana), załatwienie formalności wizowych. Transfer do hotelu i zameldowanie. Czas wolny, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu lub pobliskiej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antananarywy. W programie m.in. ruiny le Palais de la Reine (Pałacu Królowej), podziwianie panoramy miasta oraz widoku na jezioro Anosy z punktu widokowego położonego wysoko ponad zabudowaniami miasta. Przejazd Aleją Niepodległości - główną aleją miasta. Wyjazd w kierunku Antsirabe. Droga przebiegać będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy. Liczne bananowce, gdzieniegdzie ryżowe poletka dają wrażenie jakbyśmy przejeżdżali przez Wietnam a nie Madagaskar, ale to złudzenie. Madagaskar ze swoimi wieloma odmiennymi strefami klimatycznymi stanowi swój odmienny od wszystkiego świat. Po drodze odwiedziny lokalnych wytwórni rzemieślniczych produkujących słomiane kapelusze, wyroby z rogów bydła, makiet rowerów i samochodów oraz różnorodnych wyrobów hafciarskich. Wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo. W godzinach popołudniowych przyjazd do Antsirabe - dawnej stacji klimatycznej, jeżeli czas pozwoli przejażdżka po mieście lokalnymi rikszami, zwanymi pousse-pousse (pchaj-pchaj). Zakwaterowanie. Kolacja na mieście w klimatycznej restauracji, gdzie częste są występy lokalnych piosenkarzy. Czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 4

Rano odwiedziny w słynnej pracowni jubilerskiej na Madagaskarze, prowadzonej jako jedynej od kilku pokoleń przez rodzinę malgaską, specjalizującą się w biżuterii zdobionej szafirami, rubinami, turmalinami i innymi kamieniami szlachetnymi oprawionymi w srebro. Następnie dalsza droga na południe Madagaskaru. Około południa wizyta w „Zamafiry arts shop” w Ambositra - pracowni oryginalnych rzeźb w drewnie, typowych dla tej części Madagaskaru. Ewentualne zakupy pamiątek. Czas na obiad w lokalnej restauracji, później dalsza droga do Fianarantsoa. W drodze postoje na sesje zdjęciowe. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, kolacja. 

DZIEŃ 5

Tego dnia czekają nas emocje związane z podróżą do największej granitowej “stromej skały” znajdującej się w górskim masywie pamiętającym czasy archaiku. Różnica poziomów wysokości od podstawy po wierzchołek skały wynosi blisko 700 metrów. Po drodze przystanek i zwiedzanie tradycyjnej fabryki papirusowej „Antaimaro’s” - manufaktury słynącej z lokalnej produkcji jedwabiu z kokonów dzikich oraz hodowlanych jedwabników. Przerwa na obiad. Dalsza droga  poprzez urokliwe miasteczko Ambalavao, wśród winnic, pól papirusowych, niezwykłych grot i formacji górskich. Krótka wizyta na miejscowym bazarze znanym z roślin leczniczych. Później dojazd do Voitsoaka i przesiadka na półciężarówkę 4x4. Zakwaterowanie w Camp Catta, malowniczym obozie globtroterów, położonym u podnóża wspomnianych granitowych pionowych skał/wzgórz górujących wysoko ponad obozem. Czas wolny, kolacja.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu, wizyta w lokalnym parku narodowym w przełęczy Tsaranoro z lokalnym przewodnikiem. Spacerując po lesie, będziemy podziwiali wspaniałe widoki. Zobaczymy lemury żerujące w promieniach porannego słońca. Spacerować będziemy po lasach, w których gołym okiem, bez szkieł i binokularów zobaczyć można niespotykaną nigdzie indziej na świecie faunę i florę. Wyjście w busz w poszukiwaniu lemurów catta - najbardziej zbliżonych w ewolucji do człowieka. Przejście przez okoliczną wioskę ludu Betsileo wśród roześmianych dzieciaków, proszących śmiało o zdjęcia oraz drobny upominek. Później wyruszymy w drogę do Ranohira. Najpierw drogą powrotną ciężarówką 4x4, ażeby przesiąść się na czekający na nas, nasz mały autobus. Później wyjazd na drogę asfaltową N7 i drogą przez Horombe Plateau, które dzieli płaskowyż malgaski i południową cześć wyspy dotrzemy do Ranohira. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 

Rano po śniadaniu, przejazd na klif. Piesza penetracja Parku Narodowego Isalo. Dojście do porażającego swym ogromem i urodą „kanionu małp”. Podziwianie nieprawdopodobnych formacji skalnych, tworzących księżycowe dziwolągi o zwariowanych kształtach, wśród których rosną jedynie tutaj spotykane aloesy: pachypodium rosulatum i aloeisaloensis. Obserwacja lemurów. Fotografowanie dziwów natury na różne sposoby. Orzeźwiające kąpiele w wodnej oazie pod wodospadem. Pełna rekreacja i nabieranie sił. Powrotny spacer w kierunku hotelu. Po drodze odkrywanie niespotykanych karłowatych baobabów. Przystanek u Stóp Królowej Isalo. Kolacja w restauracji w Ranohira szczycącej się doskonałymi steakami z Zebu. Nocleg w  hotelu.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu dalsza droga na południe w kierunku Toliara (Tulear). Wizyta (jeżeli będzie taka możliwość) w kopalni szafirów i odwiedziny stolicy szafirów, miasteczka Ilakaka słynnego ze swoich drogocennych kamieni, gdzie prawo zamiera po zapadnięciu nocy. Po drodze spotkamy również tzw. miasteczka grzyby założone przez wciąż napływających nowych poszukiwaczy-górników. Po drodze pierwsze wielkie baobaby, które od tego momentu będą nam towarzyszyć przez większość naszego pobytu. Kilkanaście kilometrów przed Tulearem odwiedzimy Park botaniczny Arboretum d’Antsokay – słynny ze względu na zgromadzoną tu florę, w szczególności kilku gatunków z sześciu występujących na Madagaskarze baobabów jak i innych licznie występujących w tych okolicach sukulentów – roślin gromadzących podobnie jak baobaby wodę w swoich pniach. Następnie dojedziemy do miasta Toliara. Krótkie zwiedzanie miasta i przyjazd do hotelu położonego nad brzegami krystalicznego Kanału Mozambickiego w miejscowości Ifaty. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. Plażowanie, opalanie się. W południowo-zachodniej części Madagaskaru, nad Kanałem Mozambickim większość roku jest słoneczna, a dni są gorące. Możliwość fakultatywnej wycieczki do rezerwatu Renalia (z 1500 letnim olbrzymim baobabem) lub wypłynięcie łodzią na największą w tej części świata rafę koralową. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Po wczesnym śniadaniu transfer na oddalone o niecałą godzinę jazdy lotnisko. Wylot z Tulear do Antananarywy. Lądowanie w Antananarywie i wyjazd do Andasibe. Wyjeżdżając z Antananarywy drogą na Toamasina (Tamatave), będziemy mogli dobrze widzieć panoramę stolicy Madagaskaru. Przejazd wzdłuż zielonych poletek ryżowych, ciekawych dolin i wschodniego lasu. Postój na obiad. Po posiłku, zatrzymamy się w ośrodku, zajmującym się ochroną niektórych gatunków zwierząt wschodnich lasów deszczowych, m.in. kameleonów, żab, jaszczurek. Kontynuacja przejazdu do Rezerwatu Perinet mijając charakterystyczny las roślin zwanych „uszami słonia”. Kolacja i nocleg w Andasibe.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu, wcześnie rano wizyta w Rezerwacie Analamazoatra i podziwianie unikalnej dla Madagaskaru flory, licznych gatunków storczyków, w tym wanilii oraz obserwacja olbrzymich Indri-Indri (największa odmiana lemurów), które przypominają niedźwiadki koala w kolorach czarno-białych. Rezerwat Analamazoatra (Rezerwat Perinet) jest świetnym miejscem do oglądania ptaków. Powrót do hotelu, po czym przeprawa przez zbocza porośnięte palmami ravinala, będącymi symbolem Madagaskaru. Naszym celem będzie tym razem Kanał Pangalanes. Po obiedzie, przesiadka do czekających pojazdów 4X4 i dojazd pełną nierówności trasą nad słodkowodne jezioro Rosoabe, gdzie oczekiwać będzie łódź. Majestatyczny rejs przez system jezior i łączących je, kanału Pangalanes do hotelu, trwać będzie prawie dwie godziny. Po drodze obserwować będziemy dziewicze krajobrazy porastających wybrzeża jezior - lasów i obserwować zachód słońca na krótko przed dopłynięciem do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

DZIEŃ 12

Rano, po śniadaniu zwiedzanie naturalnego rezerwatu lemurów. Około południa opuścimy tereny Palmarium łodzią w kierunku Tamatave (Toamasina). Po drodze obserwacja lokalnych wiosek, idyllicznych widoków dzikiej, tropikalnej przyrody. Po dopłynięciu do Toamasina krótka wizyta w mieście, największym porcie Madagaskaru. Następnie wyjazd do Mahambo. Droga wiedzie przez teren nizinny, malowniczy z rozlewiskami wodnymi i licznymi wioskami. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja.

DZIEŃ 13

Rano, po śniadaniu dojście (200 metrów) plażą do małego portu w Mahambo, gdzie podróżni przesiądą się na statek pasażerski przewożący lokalnych mieszkańców oraz turystów pomiędzy wyspą Madagaskar a wysepką Sainte Marie. Rejs trwać będzie około 3 godzin. Dopłyniecie do Ambodifotatra - stolicy wyspy, której atmosfera pełna jest egzotyki i uczucia, że znaleźliśmy się w rajskich tropikach. Transfer do miejsca zakwaterowania. Czas wolny, plażowanie lub też próba odnalezienia się w nowej idyllicznej rzeczywistości. Podziwianie zachodu słońca „na wschód od Madagaskaru”. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14 – 15

Po śniadaniu, wypoczynek lub dla chętnych fakultatywne zwiedzanie wyspy Sainte Marie – m.in. plantacji wanilii i kawy, wizyta w stolicy Ambodifototra, na cmentarzu piratów oraz w najstarszym kościele na Madagaskarze. Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu możliwość nurkowania, snorkelingu, a także wyprawy rowerowej lub wynajęcie quada, czy skuteru do niezwykle fotogenicznego wodospadu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16 

O świcie, po wczesnym śniadaniu transfer do portu i powrót łodzią motorową do Mohambo. Obserwacja wschodu słońca na oddalającej się Sainte Marie. Przybicie do lądu po niecałych trzech godzinach. Przesiadka do mikrobusa. Przejazd do Toamasina, po drodze podziwianie dzikich plaż i lagun, gdzie palmy kokosowe kłaniają się błękitnym wodom Oceanu Indyjskiego. Popołudniu zwiedzanie Toamasina i odwiedziny na lokalnym targu w celu zrobienia ostatnich zakupów. Zakwaterowanie, kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 17

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Droga do Antananarywy. Przejazd przez plantację palm, z owoców których wyrabia się olej palmowy. Będziemy mogli obserwować zmieniające sie krajobrazy, droga od Brackville do Antananarywy pnie sie do góry, wśród serpentyn będzie powoli się wznosić, aż do wysokości prawie 1400 metrów n.p.m. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

DZIEŃ 18

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Popołudniowy wylot z Antananarivo do Europy.

DZIEŃ 19 

Przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Chopina.

UWAGA! Isnieje możliwość przedłżenia wyjazdu o opcję Mauritius, aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami!

TERMINY:
26.04 – 14.05.2023           
01.06 – 19.06.2023
28.06 – 16.07.2023
02.08 – 20.08.2023
13.09 – 01.10.2023
08.11 – 26.11.2023

ROZKŁAD RAT:
I rata: 1000 PLN płatne przy podpisaniu umowy
II rata: część PLN + część walutowa x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed rozpoczęciem imprezy (minus I rata)

Wycieczka objazdowo-pobytowa o średnim stopniu trudności.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

26.04-14.05.2023

Dopłata dewizowa w EUR : Dopłata 2690 EUR

01.06-19.06.2023

Dopłata dewizowa w EUR : Dopłata 2690 EUR

28.06-16.07.2023

Dopłata dewizowa w EUR : Dopłata 2690 EUR

02.08-20.08.2023

Dopłata dewizowa w EUR : Dopłata 2690 EUR

13.09-01.10.2023

Dopłata dewizowa w EUR : Dopłata 2690 EUR

08.11-26.11.2023

Dopłata dewizowa w EUR : Dopłata 2690 EUR

Zakwaterowanie

Hotel

- zakwaterowanie: hotele 3* za wyjątkiem noclegu w Camp Catta (bungalowy na łonie natury o podstawowym wyposażeniu) oraz noclegu w Andasibe – hotel 2*; Sainte Marie – bungalowy przy plaży o podstawowym wyposażeniu, stylizowane na chaty tubylców

Wyżywienie

śniadanie i kolacja (HBB)

- wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo – Warszawa, Tulear - Antananarivo
- opiekę polskiego pilota-przewodnika na całej trasie
- zakwaterowanie: hotele 3* za wyjątkiem noclegu w Camp Catta (bungalowy na łonie natury o podstawowym wyposażeniu) oraz noclegu w Andasibe – hotel 2*; Sainte Marie – bungalowy przy plaży o podstawowym wyposażeniu, stylizowane na chaty tubylców
- wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie
- przejazdy wewnętrzne - mikrobus, półciężarówka, łódź

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo – Warszawa, Tulear - Antananarivo
- przejazdy wewnętrzne - mikrobus, półciężarówka, łódź

Samolot

Miejscowość
Warszawa

Cena zawiera

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo – Warszawa, Tulear - Antananarivo
- opiekę polskiego pilota-przewodnika na całej trasie
- zakwaterowanie: hotele 3* za wyjątkiem noclegu w Camp Catta (bungalowy na łonie natury o podstawowym wyposażeniu) oraz noclegu w Andasibe – hotel 2*; Sainte Marie – bungalowy przy plaży o podstawowym wyposażeniu, stylizowane na chaty tubylców
- wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie
- przejazdy wewnętrzne - mikrobus, półciężarówka, łódź
- ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera

-  bilety wstępów i opłaty za wstępy do parków: 190 EUR
-  wiza plus tourist tax: 35 EUR 
-  napiwki: około 70 EUR
-  dopłata do pokoju 1-os.: 690 EUR
- wycieczki fakultatywne wymienione w programie

DODATKOWE WYMAGANIA
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.