w naszej ofercie: 9577 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Polskie Parki Miniatur

Polskie Parki Miniatur

Sprawdź nasze propozycje na Wycieczki Szkolne »

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się zwiedzanie Parków Miniatur , których z roku na rok przybywa w kraju. Oferta jest zróżnicowana w zależności od regionu.

Oto co można zobaczyć w poszczególnych parkach:

Inwałd: To jedno z bardziej popularnych miast w województwie małopolskim, w którym mieści się Park Miniatur. Atrakcja ta została otwarta w 2007 roku i cieszy się dużym zadowoleniem zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych gości. Na terenie parku można znaleźć miniatury największych i najsłynniejszych budowli z całego świata. Do najchętniej podziwianych należą: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, a także Biały Dom. Obiekt ten gwarantuje także doskonałą rozrywkę dla najmłodszych, ponieważ można się tu wybrać do lunaparku albo zielonego labiryntu. Przyjezdni z dalszych stron mogą spokojnie zaplanować nocleg zatrzymując się np. w Park Hotelu, który jest trzygwiazdkowym, komfortowym hotelem z pięknie wyposażonymi pokojami, restauracją oraz Ogrodem Zimowym.

Kowary: To również bardzo popularne miejsce, w którym mieści się Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Na terenie dawnej fabryki dywanów turyści mogą podziwiać przepiękne miniatury największych pałaców, klasztorów, kościołów oraz starówek miast Dolnego Śląska. Oprócz samego podziwiania tych modeli, możliwe jest także poznanie historii wszelkich znajdujących się tam zabytków. Wszystkie miniatury wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie są narażone na negatywne działanie złych warunków atmosferycznych. Na zwiedzanie parku turyści powinni sobie przeznaczyć około godziny czasu, tyle mniej więcej zajmuje oprowadzenie przez obsługę parku i pokazanie wszystkich cennych obiektów.

Częstochowa: W mieście tym znajduje się Park Miniatur Sakralnych. Mieści się on przy wyrobisku Złota Góra. Na terenie obiektu zwiedzający mogą podziwiać przepiękne miniatury sakralne takie, jak: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Betlejem czy sanktuaria maryjne w Lourdes oraz Fatimy. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia ogrodu z roślinami biblijnymi. Park, w którym znajdują się miniatury, jest jedynie częścią całego kompleksu, który zostanie rozbudowany. Mają się w nim jeszcze pojawić park rozrywki oraz park sportu. Na tym etapie powstają place zabaw, które swym wyglądem nawiązują do biblijnej Arki Noego. Pojawiły się też plany stworzenia na terenie obiektu stoku narciarskiego, toru saneczkowego oraz lodowiska.

Hajnówka: Tu powinni wybrać się wszyscy ci, którzy pragną obejrzeć miniatury zabytków regionu, bowiem w mieście tym znajduje się Park Miniatur Zabytków Podlasia. Obiekt znajduje się w niedalekiej okolicy Puszczy Białowieskiej i jest często zwiedzanym obiektem województwa podlaskiego. Turyści mogą zobaczyć tu przepiękne okazy architektury drewnianej, obiektów sakralnych czy pałaców. Przy miniaturach widnieją informacje dotyczące historii każdej budowli oraz związane z nimi ciekawostki, dzięki czemu zwiedzający będą mogli pogłębić wiedzę na ich temat.

Na terenie Polski znajdują się jeszcze inne, mniejsze Parki Miniatur, które również warto zwiedzić, jeśli tylko dysponuje się wolnym czasem. Do tego typu obiektów godnych obejrzenia należą, Park Miniatur Warmii i Mazur znajdujący się w miejscowości Gierłoż, oferujący zwiedzającym kolekcję miniatur największych obiektów obu tych regionów, a także Kaszubski Park Miniatur zlokalizowany w Mirachowie, w którym turyści mogą podziwiać makiety znanych obiektów z okolic Kaszub oraz Bajkową Krainę prezentującą postaci z bajek i baśni.

Każdy z parków jest wart zwiedzenia, ponieważ w każdym prezentowane są miniatury innych obiektów z przeróżnych regionów, przedstawiające jednocześnie historię polskich zabytków. Zwiedzanie Parków Miniatur to doskonały pomysł na miłe spędzenie dnia dla całej rodziny.

Polskie Parki Miniatur

Przedrukowano z artelis.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-12-12
2023-12-06
2023-08-01
2023-06-15
2023-06-06
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/polskie-parki-miniatur.html" title="Polskie Parki Miniatur" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Polskie Parki Miniatur" style="vertical-align: middle;" /> Polskie Parki Miniatur</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.