w naszej ofercie: 11320 imprez, 3820 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Obóz Młodzieżowy w Grecji 2024 - Zarezerwuj już dziś! Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Przygotowanie do podróży do Izraela: Kiedy wyjechać i jak się przygotować

Przygotowanie do podróży do Izraela: Kiedy wyjechać i jak się przygotować

Przygotowanie do podróży do Izraela

Izrael to niewielki kraj o różnorodności geograficznej, który oferuje bogate doświadczenia historyczne, kulturowe i religijne. Jednak wybór najlepszego momentu do odwiedzenia Izraela zależy od wielu czynników, takich jak preferencje klimatyczne, interesy turystyczne i zrozumienie miejscowych zwyczajów kulturowych.

Kiedy najlepiej wyjechać?

Najlepszym czasem na zwiedzanie Izraela jest wiosna (kwiecień-maj) i jesień (wrzesień-październik). W tych porach roku temperatury są umiarkowane, a klimat jest najbardziej sprzyjający dla zwiedzania. Średnie temperatury wahają się wtedy od 20°C do 30°C.

Lato (czerwiec-sierpień) może być niezwykle gorące, szczególnie na południu kraju i w dolinie Jordanu, gdzie temperatury mogą przekraczać 40°C. Zima (grudzień-luty) przynosi chłodniejszą pogodę i deszcz, szczególnie w północnej części kraju, z temperaturami w okolicach 10-15°C.

Jak się przygotować i co ze sobą zabrać?

Przygotowanie do podróży do Izraela powinno obejmować pakowanie odpowiedniego ubioru. W ciepłych miesiącach zaleca się lekkie, przewiewne ubrania, a w zimie cieplejsze warstwy i kurtki przeciwdeszczowe. Pamiętaj jednak, że Izrael to kraj o głębokich korzeniach religijnych, więc zaleca się przyzwoite ubranie, szczególnie podczas odwiedzania miejsc sakralnych. W takich miejscach kobiety powinny mieć zakryte ramiona i nogi, a mężczyźni powinni nosić nakrycia głowy.

Zdecydowanie warto zabrać ze sobą krem z filtrem UV, niezależnie od pory roku, a latem niezapomnianym elementem powinny być okulary przeciwsłoneczne i kapelusz. Nie zapomnij też o wygodnych butach - zwiedzanie historycznych miejsc Izraela może wymagać dużo chodzenia!

Podstawowe zasady kulturowe

Podczas zwiedzania Izraela ważne jest, aby szanować lokalną kulturę i zwyczaje. Pamiętaj o szabacie, który zaczyna się w piątek wieczorem i kończy się w sobotę wieczorem. W tym czasie wiele sklepów i restauracji jest zamkniętych, a komunikacja publiczna jest ograniczona.

Zasady przyzwoitości dotyczą także zachowania w miejscach sakralnych. W miejscach takich jak Ściana Płaczu i meczety, wymagane jest noszenie odpowiedniego ubrania. Wiele miejsc religijnych oferuje chusty i nakrycia głowy dla osób, które ich potrzebują.

Podsumowując, podróż do Izraela to niezwykłe doświadczenie. Przy odpowiednim planowaniu, uwzględniającym porę roku, odpowiednie przygotowanie i szacunek dla miejscowej kultury, możesz cieszyć się wszystkim, co ten kraj ma do zaoferowania.


Masz pytania? Chcesz zorganizować wycieczkę do Izraela? Napisz: bok@ecotravel.pl lub zadzwoń: +48126489977

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-05-29
2023-10-30
2023-07-13
2023-07-13
2021-11-15
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/przygotowanie-do-podrozy-do.html" title="Przygotowanie do podróży do Izraela: Kiedy wyjechać i jak się przygotować" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Przygotowanie do podróży do Izraela: Kiedy wyjechać i jak się przygotować" style="vertical-align: middle;" /> Przygotowanie do podróży do Izraela: Kiedy wyjechać i jak się przygotować</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.