w naszej ofercie: 11033 imprezy, 7150 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Rzym Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)

Rzym aż kipi od atrakcji turystycznych do tego stopnia, że ciężko zwiedzić wszystko nawet jak ma się na to cały weekend. Co zatem warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Oto nasze TOP 10 największych atrakcji turystycznych w Rzymie, które proponujemy zwiedzić w pierwszej kolejności.

1. Koloseum

Oficjalnie w starożytności rzymskie koloseum nazywano Amfiteatr Flawiuszów (łac. Amphitheatrum Flavium, Colosseum; wł. Colosseo) – Choć nie największy to jednak najsłynniejszy amfiteatr w starożytnym Rzymie. Został wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów.

2. Forum Romanum

Forum Romanum lub inaczej nazywany Forum Magnum (rynek rzymski, rynek wielki) – to najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony 6 z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Był to główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu. To tutaj odbywały się najważniejsze ówczesne uroczystości publiczne.

3. Watykan

To najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni i najmniejsze niepodległe państwo pod względem liczby ludności. To również siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego. Watykan od trzech stron jest otoczony murami. W Watykanie znajduje się zespół pałacowo-kościelny z Bazyliką świętego Piotra, placem św. Piotra, pałacem oraz wiele gmachów galerii, muzeów i budynków administracyjnych, które czekają na zwiedzanie.

4. Panteon

“Miejsce poświęcone wszystkim bogom” - to świątynia o zarysie okręgu położona na Polu Marsowym a ufundowana przez cesarza Hadriana w roku 125 zniszczonej w pożarze w 80 r. n.e. Od VII wieku Panteon jest użytkowany jako kościół katolicki pw. Najświętszej Marii Panny od Męczenników. Jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu.

5. Fontanna di Trevi

Najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie. Zbudowana została z inicjatywy Klemensa XII. Zasila ją woda doprowadzona akweduktem zbudowanym w 19 r. p.n.e., tym samym, który zasila fontannę Barcaccia znajdującą się u podnóża Schodów Hiszpańskich. Podobno jedna moneta wrzucona do fontanny zapewnia ponowne odwiedziny, dwie romans, a trzy ślub. Najłatwiej jest dotrzeć tu pieszo - fontanna położona jest w ścisłym centrum historycznym Rzymu.

6. Schody Hiszpańskie

Chyba najsłynniejsze a z pewnością najliczniej odwiedzane przez turystów schody w Rzymie (138 stopni). Zostały wzniesione w latach 1723–1725  i prowadzą z pl. Hiszpańskiego do kościoła Trinita dei Monti. Na szczycie schodów znajduje się XVI-wieczny kościół Trinita dei Monti (kościół św. Trójcy). Przyjęta nazwa schodów wiąże się z lokalizacją ambasady hiszpańskiej. Na schodach odbywają się coroczne pokazy mody, wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja z okazji festiwalu kwiatów, zimą ustawiana jest szopka. To jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Istnieje przesąd, zgodnie z którym na tych schodach nie należy jeść.

7. Wzgórze Palatyn

To jedno z 7 wzgórz Rzymu, które według tradycji a również w ostatnich latach badań archeologicznych jest uważane za miejsce najstarszej osady rzymskiej zwanej Roma quadrata. To tutaj w grocie zwanej Lupercal Romulusa i Remusa miała karmić nie mniej słynna wilczyca. Na tym to wzgórzu znajdowały się świątynie Wiktorii i Jowisza Statora oraz pałace Septimusa Sewera i Domicjana. W okresie republiki Palatyn był dzielnicą bogatych willi m.in. Cycerona i  Marka Antoniusza.

8. Piazza Navona

Choć Rzym słynie z wielu placów to ten uznawany jest za najbardziej malowniczy. Plac ten powstał na ruinach starożytnego stadionu Domicjana. Od 1477 do 1867 roku działał w tym miejscu targ, którego tradycja jest aktualnie podtrzymywana w grudniu w formie straganów z pamiątkami bożonarodzeniowymi. Plac słynie z fontanny Czterech Rzek (wł. fontana dei Quattro Fiumi) skomponowanej wokół egipskiego obelisku. Cztery postacie, wraz z elementami krajobrazu w postaci palm, zwierząt symbolizują cztery rzeki z czterech kontynentów. Na placu umieszczono jeszcze dwie inne fontanny: fontanna del Moro oraz fontannę Neptuna.

9. Zamek św. Anioła i Most św. Anioła

Zamek to tak naprawdę grobowiec przeznaczony dla cesarza Hadriana oraz jego rodziny i następców. Budowa została rozpoczęta pod koniec życia cesarza ok. 135 r., zakończona w 139 r. Położony jest na prawym brzegu Tybru, w okolicy Watykanu. Budowla funkcję mauzoleum pełniła do 271, kiedy została włączona w system murów obronnych miasta. Aby ułatwić komunikację, na wysokości Pola Marsowego przerzucono ośmio-przęsłowy most Pons Aelius - Most św. Anioła. Obecnie, od roku 1933, na zamku znajduje się watykańskie muzeum średniowiecznej broni.

10. Villa Borghese - Galeria i Ogrody

Galeria Borghese przechowuje znaczącą część kolekcji Borghese, na które składało się malarstwo, rzeźba i antyki. Szczególną uwagę zwraca kolekcja rzeźb Giovanni Lorenzo Berniniego m.in. “Dawid” i “Apollo i Dafne”. Zebrane dzieła niegdyś prywatnej kolekcji zostały udostępnione szerokiej publiczności w 1903 roku, kiedy to zostały zakupione przez rząd włoski. Galeria mieści się w Villi Borghese wchodzącej w skład wyjątkowo pięknego zespołu pałacowo-parkowego z malowniczymi świątyniami stylizowanymi na ruiny, wieloma rzeźbami oraz kopiami innych zabytków.

A jakie jest Twoje TOP 10 atrakcji turystycznych w Rzymie?

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-03-12
2020-03-12
2020-03-12
2020-01-27
2019-12-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/rzym-najwieksze-atrakcje-turystyczne.html" title="Rzym Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Rzym Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)" style="vertical-align: middle;" /> Rzym Największe Atrakcje Turystyczne, które musisz zobaczyć (TOP 10)</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.