w naszej ofercie: 9598 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Skarby Italii

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak niesamowicie urokliwe no i słoneczne są Włochy. Pod koniec września temperatura w cieniu osiągała 30 stopni C.

Skarby Italii

Zatem zwiedzając ten kraj trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia i dyscypliny. Byłem właśnie uczestnikiem objazdowej wycieczki po Włoszech. Pobudka codziennie o godzinie 6 rano, śniadanie i przebyte kilometry autokarem i w nogach. Zapewniam Was jest wiele niesamowitych miejsc, gdzie każdy powinien, chociaż raz w życiu być. Pompeje: miasto u stóp Wezuwiusza, w którym czas zatrzymał się niespełna 2000 lat temu. Ja zapamiętam Neapol ze wspaniałymi zabytkami, ale i z najlepszej pizzy, jaką w życiu jadłem. Z resztą tutaj nie jest ona „fast foodem” a posiłkiem, który smakuje wyśmienicie, nawet sprzedawana w kawałkach w budce ulicznej.

Skarby Italii

Jednakże na pewno spodoba się wszystkim Rzym, jeśli kochają klimat antycznych miast. Każdy spacerując po stolicy Włoch przenosi się w czasie i oczyma wyobraźni widzi jak to miasto tętniło życiem wieki temu. Forum Romanum, jako odpowiednik dzisiejszego rynku, gdzie odbywają się największe wydarzenia społeczno- kulturalne. Koloseum – amfiteatr, na którym co jakiś czas organizowane były imprezy sportowe czy Termy Rzymskie dostępne dla wszystkich i to bezpłatnie. W każdym większym mieście znajdą się odpowiedniki miejsc, które dla Rzymian były codziennością dwadzieścia wieków temu. Niestety Fontanna di Trevi jest aktualnie w remoncie i nie udało mi się wrzucić do niej symbolicznych kilku centów, jednak wiem, że na pewno wrócę do Rzymu. Myślę, że dla kogoś, kto od urodzenia mieszka w Krakowie jak ja, Rzym może wydać się dziwnie znajomy.

Skarby Italii

Skarby Italii

Skarby Italii

Skarby Italii

Wenecja - wąskie uliczki, place i skwery tworzą istny labirynt, w którym odnaleźć może się tylko rodowity mieszkaniec. Zwiedzania niestety nie ułatwiali sklepikarze i właściciele straganów, którzy na każdym kroku zachęcali do kupna swoich towarów w wielu przypadkach byłem gotowy je kupić, jeśli tylko ich cena byłaby niższa. Przyznam, że bardzo pomocna dla mnie była nawigacja w telefonie.

Skarby Italii

Skarby Italii

Osobiście na mnie największe wrażenie zrobiła krzywa wieża w Pizie. Znana mi tylko ze zdjęć a oglądana z bliska robi naprawdę duże wrażenie. Żadna fotografia nie odda tego efektu jak bardzo jest ona pochylona.

Skarby Italii

Zatem zachęcam  wszystkich, aby na własne oczy przekonali się co kryją Skarby Italii. Włochy o wszystkich porach roku są magiczne i każdy wróci do domu ze wspomnieniem miejsca, które najbardziej go urzekło. Ja najbardziej polecam wczesną jesień, temperatury wtedy umożliwiają zwiedzanie a do Polski wrócimy z brązową opalenizną, której nie jedna osoba nam pozazdrości.

PS. Polecam wycieczki objazdowe do Włoch >>

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-01-08
2023-09-25
2023-05-23
2023-05-19
2023-05-17
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/skarby-italii.html" title="Skarby Italii" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Skarby Italii" style="vertical-align: middle;" /> Skarby Italii</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.