w naszej ofercie: 10181 imprez, 7528 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Szukaj Obozów Młodzieżowych i Koloni dla dzieci ze specjalnymi znizkami i rabatami! Kupuj Taniej Teraz >> Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »
Sylwestrowi Oszuści
Co roku przed sylwestrem czy feriami zimowymi media informują o dokonywanych oszustwach na pobytach sylwestrowych na wynajmie pokoi w nie istniejących obiektach noclegowych. Internet aż kipi od ogłoszeń o tanich pokojach w atrakcyjnych cenach, tuż przy stokach z wieloma atrakcjami w cenie. Na co zwrócić uwagę by nie dać się oszukać i spędzić udanego sylwestra z rodziną?

Sylwestrowi Oszuści

Nie ma Super Ceny!
Nie dajcie się skusić na super atrakcyjną cenę. Z miejsca powinna się Wam włączyć czerwona lampka zadająca pytanie dlaczego, jak to tak tanio itd. Niska cena w okresie sylwestrowym w ogóle nie istnieje. Taki dzień jest tylko raz w roku i naturalną rzeczą jest, że cena musi być adekwatna dla takiego dnia. Oczywiście obiekty mogą swoją ceną manipulować tak by ostatnie miejsca sprzedać w bardziej atrakcyjnych cenach ale to również wymaga potwierdzenia choćby telefonicznego.

Sprawdź dane kontaktowe
Ogłoszenia turystyczne w intrenecie jedno po drugim zachwala wspaniałe miejsce, widoki z okna prosto na góry, tanie ceny i biskość stoku. Szukamy kontaktu a tutaj tylko telefon komórkowy. Nie dajmy się na to nabrać. Co bardziej sprytniejsi oszuści podają również pełne dane adresowe istniejących obiektów prosząc o telefon na podany nr tel. komórkowego by ustalić szczegóły – nie dajcie się również temu zwieść. Nawet jeśli dane są podane najpierw odnajdźcie ten obiekt noclegowy w Internecie, jego stronę internetową, zadzwońcie do urzędu gminy lub miasta i zdobądźcie nr stacjonarny telefonu - wówczas zapytajcie się czy to ogłoszenie jest nadal aktualne. Jeśli TAK no to super i macie już załatwiony pobyt a jeśli okaże się, że NIE ubiegnie was przykra niespodzianka a obiekt noclegowy będzie wiedział, że ktoś chce oszukać Was i przyszłych klientów.

Fałszywa strona internetowa
Dzisiaj zrobić stronę internetową może każdy i to w kilka godzin. Wejść na portal oferujący darmowe strony www, ściągnąć zdjęcia, skopiować treść, wkleić znalezione gdzieś oferty zabawy sylwestrowej, wpisać dane adresowe najlepiej istniejącego obiektu, podać nr konta i wrzucić to do sieci. Mamy wspaniałą wizytówkę obiektu. Teraz tylko porozsyłać po serwisach ogłoszeniowych i czekać na chętnych sylwestrowych wrażeń. Naprawdę to takie proste!
 
Bądźcie czujni i trzymajcie się kulku podstawowych zasad:
1. Domena (adres www) strony internetowej powinna zawierać nazwę obiektu co jest naturalne i ogólnie przyjęte a przynajmniej powinna być krótka i zwięzła a nie skomplikowana np. www.darmowewww.pl/noclegi/zakopane/owkowalski
2. Adres email również  powinien być w domenie obiektu
3. Dane kontaktowe są pełne włącznie z nr tel. stacjonarnego, faks
4. Certyfikaty i przynależności do lokalnych stowarzyszeń (warto sprawdzić czy takie istnieją i zaciągnąć u nich przysłowiowego języka)
5. Strona jest widocznie aktualizowana i ma bieżące informacje o wydarzeniach w okolicy,
6. Oprócz sylwestra posiada również propozycje na inne okresy jak np. Wielkanoc
7. Posiada archiwum zdjęć z poprzednich imprez i wydarzeń
 
Taniej i bezpieczniej z Biurem podróży?
Może sądzicie, że to nie potrzebne, ze samemu możecie przecież zamówić sobie miejsca w obiekcie noclegowym bez pośredniczenia w tym wszystkim biura podróży. Przecież będzie taniej! Czy na pewno? Biura podróży bardzo często wykupują miejsca w obiektach i hotelach na długo przed okresem sylwestrowym po ściśle wynegocjowanych wyjątkowo niskich cenach stąd też cena w pakiecie z różnymi atrakcjami będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza niż sami mielibyście to sobie zorganizować. W sytuacjach jakiegokolwiek problemu będziecie się mogli zwrócić do biura podróży czy do rezydenta z każdym problemem jaki Was spotka i nigdy nie pozostaniecie sami z tym problemem. Biuro podróży jest też gwarantem tego, że obiekt do którego się wybieracie istnieje w rzeczywistości. Dobre biuro podróży nie pozwoliło by sobie na taką wpadkę gdyż nie działa tylko w okresie sylwestra a przez cały rok a zła opinia oznacza najczęściej koniec działalności.

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

Nic nigdy nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Nie tylko dotyczy to zbliżającego się sylwestra a wszystkich przyszłych wycieczek czy podróży. Patrzmy, czytajmy, słuchajmy i myślmy z rozsądkiem a nie nabierzemy się na rzeczy, które po prostu nie mogą istnieć w świecie turystyki. Jeśli liczyć się będziemy najbardziej z ceną zwracajmy uwagę na to co w niej jest oferowane, przez kogo i gdzie. Nawet kilkadziesiąt złotych stracone bezpowrotnie boli tym bardziej, że nie ma ani pieniędzy ani wyjazdu na wyczekiwaną imprezę sylwestrową. Jeśli chcemy bezpieczeństwa i pewności to zapłacimy parę złotych więcej. Czy nie warto się na to zdecydować na parę złotych więcej by mieć chociaż raz w roku święty spokój i dobrze się bawić? Chyba warto!

Uważajcie na siebie i bądźcie zdrowi przez święta i w nadchodzącym nowym roku.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2021-12-24
2021-10-08
2020-11-06
2018-11-19
2017-12-14
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/sylwestrowi-oszusci.html" title="Sylwestrowi Oszuści" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Sylwestrowi Oszuści" style="vertical-align: middle;" /> Sylwestrowi Oszuści</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
KOLONIA LETNIA GIRLS CAMP ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
KOLONIA LETNIA MORSKI MIXER ŁEBA 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKO - PRZYGODOWY 2022
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ ŻEGLARSKI WĘGORZEWO 2022 – 14 DNI
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.