w naszej ofercie: 8590 imprez, 1211 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już jest oferta na Ferie Zimowe 2024! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy » Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Szkolne Wycieczki Edukacyjne
WYCIECZKI EDUKACYJNE
Macie już dość nauki z podręcznika szkolnego? A co powiecie na przyjemniejszą formę przyswajania wiedzy – podczas wycieczek edukacyjnych? Praktyczne zajęcia, różnorodna tematyka, a przy okazji świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu poza szkolną ławką!
W tych nietypowych ”covidowych” czasach nieustannych obostrzeń każdemu przyda się chwila oddechu i  zmiany otoczenia. Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc nie ma na co czekać, trzeba planować i korzystać z pięknej pogody na wycieczki 
Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych propozycji wycieczek edukacyjnych w różne zakątki kraju!
Tym razem podróż po mapie zaczniemy od południowej części Polski, ale nie od samych krańców kraju. Zapraszamy na wycieczkę do niewielkiej miejscowości położonej w Kotlinie Rabczańskiej – Rabki Zdrój! Chcielibyście spędzić cały dzień w gospodarstwie agroturystycznym ze stadniną koni, w miejscu o wiejskim klimacie i krajobrazie? Podczas wycieczki dowiecie się m.in. jak należy pielęgnować i siodłać konie, zdobędziecie wiedzę z zakresu prac i zajęć związanych z rekreacją konną, a także zwiedzicie Muzeum Górali i Zbójników. Wycieczkę zakończymy warsztatami malowania na szkle lub tworzeniem regionalnych pamiątek – wybór należy do Was 
Wycieczka szkolna do Rabki Zdrój o tematyce konnej
Czy znacie jakieś pieśni patriotyczne, potraficie wymienić symbole narodowe? Podczas tej wycieczki uporządkujecie swoją wiedzę historyczną. Najpierw czeka Was lekcja muzealna w krakowskim Muzeum Narodowym, podczas której poznacie m.in. sylwetki historycznych postaci, a następnie zwiedzicie Muzeum Niepodległości w Myślenicach, gdzie również została przewidziana solidna dawka wiedzy patriotycznej i nie tylko! 
Wycieczka szkolna do Krakowa i Myślenic o tematyce patriotycznej
A teraz absolutna nowość w naszej ofercie! Zapraszamy na wycieczkę do portu lotniczego w Balicach – Kraków Airport. Chcecie poczuć się jak prawdziwi piloci? To nie możecie pominąć takiej okazji! Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (symulator, VR) będziecie pilotować maszynę i ustawiać ją na płycie! Dowiecie się również jakie czynności musi wykonać pasażer przed rozpoczęciem podróży, poznacie tajniki pracy na lotnisku, wcielicie się w role stewardess i stewardów  Na koniec zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie zobaczycie mnóstwo różnych modeli maszyn lotniczych, poznacie historię polskiego lotnictwa i wiele, wiele innych ciekawostek.
Wycieczka szkolna do Krakowa o tematyce lotniczej
Przyszedł czas na podziemną wycieczkę – do Kopalni Soli w Bochni. Ale to nie będzie standardowe przejście tajemniczymi korytarzami…czeka Was prawdziwa przygoda! Będziecie rozwiązywać zagadki, a może weźmiecie udział w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych lub odkryjecie skarb dobrego ducha kopalni? Oczywiście poznacie również historię i legendy, dowiecie się jakie urządzenia i narzędzia służyły do wydobywania soli, a na koniec pobytu weźmiecie udział w podziemnej przeprawie łodzią. 
Wycieczka szkolna do Bochni – edukacja w Kopalni Soli
Jeśli do Krakowa macie za daleko, a interesujecie się tematyką lotniczą, mamy podobną propozycję wycieczki do Rzeszowa. Podczas zwiedzania portu lotniczego zapoznacie się obowiązującymi zasadami i procedurami bezpieczeństwa, przejdziecie ścieżką pasażera od momentu odprawy biletowo-bagażowej aż do wejścia na pokład samolotu, poznacie tajniki pracy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Następnie zwiedzicie Muzeum Techniki i Militariów prezentujące zabytkowe samochody i motocykle, samoloty wojskowe i cywilne, umundurowanie polskich służb mundurowych i wiele innych ciekawych eksponatów 
Wycieczka do Rzeszowa o tematyce lotniczej
Zawędrowaliśmy już do krainy Dolnego Śląska i tutaj mamy dla Was 2 propozycje! Pierwsza z nich skupia się wokół tematyki przyrodniczo-kulturowej obszaru Gór Stołowych, weźmiecie udział w zajęciach edukacyjnych na terenie parku narodowego – na Szczelińcu Wielkim. Spacerując pośród rozmaitych form skalnych poznacie walory przyrodnicze oraz geologię obszaru górskiego. Następnie uzupełnicie swoją wiedzę w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych oferującym multimedialne i interaktywne ekspozycje.
Wycieczka szkolna w Góry Stołowe o tematyce przyrodniczo-kulturowej
Drugą z propozycji jest wycieczka do Kudowy, gdzie cały dzień spędzicie w gospodarstwie agroturystycznym, które oferuje pokazy edukacyjne i warsztaty związane z ginącymi zawodami. Czy wiecie jak wygląda proces toczenia naczyń glinianych? Pod okiem eksperta będziecie mieli okazję ulepić coś samodzielnie, zobaczycie również m.in. jak ręcznie wyrabia się masło, jak wykuć podkowę oraz poznacie tajniki pracy poszczególnych zawodów. Na zakończenie wycieczki proponujemy biesiadę przy ognisku i wspólny śpiew 
Wycieczka szkolna do Kudowy Zdrój o tematyce ginących zawodów
Mamy również propozycję dla tych szczególnie zainteresowanych przedmiotami ścisłymi! Obszar Gór Świętokrzyskich ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o bogactwo przyrody, ale tym razem zapraszamy do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Tutaj zwiedzicie wystawę poświęconą energii oraz weźmiecie udział w warsztatach edukacyjnych w laboratorium. Następnie podszkolicie się nieco w temacie robotyki podczas zajęć z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego. Wycieczkę zakończymy w Centrum Geoedukacji Geopark Kielce zwiedzając wystawę poświęconą dziedzictwu geologicznemu obszaru Gór Świętokrzyskich oraz jaskiniom.
Wycieczka szkolna do Kielc o tematyce energetyczno-geologicznej 
Pozostając nadal w tematyce energetycznej proponujemy również wycieczkę szkolną do Łodzi. W Centrum Nauki i Techniki EC1 zwiedzicie interaktywne ekspozycje, wykonacie różnorodne eksperymenty z dziedziny nauk ścisłych, zdobędzie wiedzę m.in. na temat przetwarzania energii, a także weźmiecie udział w warsztatach laboratoryjnych chemicznych lub fizycznych. Następnie zrelaksujecie się podczas seansu filmowego w kinie sferycznym – czekajcie na nasze propozycje repertuaru 
Wycieczka do Łodzi o tematyce energetycznej
Wycieczka szkolna do Warszawy to również edukacja z zakresu przedmiotów ścisłych – cały dzień spędzimy w Centrum Nauki Kopernik! Interesujecie się biologią, fizyką, chemią, a może chcielibyście rozpocząć przygodę z programowaniem? Mamy dla Was bogatą ofertę warsztatów laboratoryjnych, dodatkowo poznacie mnóstwo ciekawostek, wykonacie wiele doświadczeń dostępnych w poszczególnych blokach wystaw interaktywnych w Centrum. Na zakończenie edukacji proponujemy seans filmowy 3D w Planetarium, podczas którego przeżyjecie prawdziwie kosmiczną przygodę! 
Wycieczka szkolna do Warszawy - edukacja w Centrum Nauki Kopernik
Czy wiedzieliście, że mamy tyle różnych centrów naukowych w Polsce? Wiedzę z zakresu fizyki, biologii, geografii, nauk o człowieku i Ziemi możecie również uzupełnić podczas wycieczki do Zielonej Góry – w Centrum Nauki Keplera. Zanim jednak udacie się na zwiedzanie interaktywnej ekspozycji wybierzemy się do Muzeum Etnograficznego. Przewodnik przedstawi Wam bogate zbiory placówki spośród budownictwa ludowego, kultury technicznej, strojów i tkanin, czy sztuki, a następnie weźmiecie udział w warsztatach toczenia naczyń z gliny. 
Wycieczka szkolna do Zielonej Góry - edukacja w Centrum Nauki Keplera
Kolejną propozycją jest szczególna wycieczka, nawiązująca do archeologii, do osady znanej z lekcji historii…czy już wiecie co mamy na myśli? Oczywiście chodzi o Biskupin, gdzie udostępniono do zwiedzania obszerny rezerwat archeologiczny, w którym będziecie podążać śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Weźmiecie również udział w warsztatach lepienia naczyń z gliny, wyrobu paciorków oraz lekcji muzealnej (o tajnikach pracy archeologa lub dziejach pieniądza). Czy jesteście gotowi na podróż do przeszłości?
Wycieczka szkolna do Biskupina o tematyce archeologicznej
Na koniec proponujemy wybrać się do krainy malowniczej Kotliny Biebrzańskiej – do największego parku narodowego w Polsce. Tutaj weźmiecie udział w terenowych zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z szeroko pojętym bogactwem przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego. Trasy wyprawy mogą różnić się w zależności od wybranej tematyki. Następnie zwiedzicie nietypowe muzeum w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka, gdzie weźmiecie również udział w warsztatach edukacyjnych, np. tkackich, związanych z recyklingiem, czy wiejską zagrodą.
Wycieczka szkolna do Biebrzańskiego Parku Narodowego
Czy już wiecie gdzie chcecie wybrać się na wiosenną wycieczkę szkolną? Nie możecie się zdecydować lub nie znaleźliście odpowiedniej propozycji dla siebie? Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na Wasze pytania, pomożemy w wyborze odpowiedniego miejsca, ofertę dostosujemy do Waszych oczekiwań! 

Szkolne Wycieczki Edukacyjne w Polsce

Szkolne Wycieczki Edukacyjne w Polsce

Macie już dość nauki z podręcznika szkolnego? A co powiecie na przyjemniejszą formę przyswajania wiedzy – podczas wycieczek edukacyjnych? Praktyczne zajęcia, różnorodna tematyka, a przy okazji świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu poza szkolną ławką!

W tych nietypowych ”covidowych” czasach nieustannych obostrzeń każdemu przyda się chwila oddechu i  zmiany otoczenia. Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc nie ma na co czekać, trzeba planować i korzystać z pięknej pogody na wycieczki 

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych propozycji wycieczek edukacyjnych w różne zakątki kraju!

Wycieczka szkolna do Rabki Zdrój o tematyce konnej

Tym razem podróż po mapie zaczniemy od południowej części Polski, ale nie od samych krańców kraju. Zapraszamy na wycieczkę do niewielkiej miejscowości położonej w Kotlinie Rabczańskiej – Rabki Zdrój! Chcielibyście spędzić cały dzień w gospodarstwie agroturystycznym ze stadniną koni, w miejscu o wiejskim klimacie i krajobrazie? Podczas wycieczki dowiecie się m.in. jak należy pielęgnować i siodłać konie, zdobędziecie wiedzę z zakresu prac i zajęć związanych z rekreacją konną, a także zwiedzicie Muzeum Górali i Zbójników. Wycieczkę zakończymy warsztatami malowania na szkle lub tworzeniem regionalnych pamiątek – wybór należy do Was 

Wycieczka szkolna do Rabki Zdrój o tematyce konnej


Wycieczka szkolna do Krakowa i Myślenic o tematyce patriotycznej

Czy znacie jakieś pieśni patriotyczne, potraficie wymienić symbole narodowe? Podczas tej wycieczki uporządkujecie swoją wiedzę historyczną. Najpierw czeka Was lekcja muzealna w krakowskim Muzeum Narodowym, podczas której poznacie m.in. sylwetki historycznych postaci, a następnie zwiedzicie Muzeum Niepodległości w Myślenicach, gdzie również została przewidziana solidna dawka wiedzy patriotycznej i nie tylko! 

Wycieczka szkolna do Krakowa i Myślenic o tematyce patriotycznej


Wycieczka szkolna do Krakowa o tematyce lotniczej

A teraz absolutna nowość w naszej ofercie! Zapraszamy na wycieczkę do portu lotniczego w Balicach – Kraków Airport. Chcecie poczuć się jak prawdziwi piloci? To nie możecie pominąć takiej okazji! Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (symulator, VR) będziecie pilotować maszynę i ustawiać ją na płycie! Dowiecie się również jakie czynności musi wykonać pasażer przed rozpoczęciem podróży, poznacie tajniki pracy na lotnisku, wcielicie się w role stewardess i stewardów  Na koniec zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie zobaczycie mnóstwo różnych modeli maszyn lotniczych, poznacie historię polskiego lotnictwa i wiele, wiele innych ciekawostek.

Wycieczka szkolna do Krakowa o tematyce lotniczej


Wycieczka szkolna do Bochni edukacja w Kopalni Soli

Przyszedł czas na podziemną wycieczkę – do Kopalni Soli w Bochni. Ale to nie będzie standardowe przejście tajemniczymi korytarzami…czeka Was prawdziwa przygoda! Będziecie rozwiązywać zagadki, a może weźmiecie udział w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych lub odkryjecie skarb dobrego ducha kopalni? Oczywiście poznacie również historię i legendy, dowiecie się jakie urządzenia i narzędzia służyły do wydobywania soli, a na koniec pobytu weźmiecie udział w podziemnej przeprawie łodzią. 

Wycieczka szkolna do Bochni – edukacja w Kopalni Soli


Wycieczka do Rzeszowa o tematyce lotniczej

Jeśli do Krakowa macie za daleko, a interesujecie się tematyką lotniczą, mamy podobną propozycję wycieczki do Rzeszowa. Podczas zwiedzania portu lotniczego zapoznacie się obowiązującymi zasadami i procedurami bezpieczeństwa, przejdziecie ścieżką pasażera od momentu odprawy biletowo-bagażowej aż do wejścia na pokład samolotu, poznacie tajniki pracy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Następnie zwiedzicie Muzeum Techniki i Militariów prezentujące zabytkowe samochody i motocykle, samoloty wojskowe i cywilne, umundurowanie polskich służb mundurowych i wiele innych ciekawych eksponatów 

Wycieczka do Rzeszowa o tematyce lotniczej


Wycieczka szkolna w Góry Stołowe o tematyce przyrodniczo-kulturowej

Zawędrowaliśmy już do krainy Dolnego Śląska i tutaj mamy dla Was 2 propozycje! Pierwsza z nich skupia się wokół tematyki przyrodniczo-kulturowej obszaru Gór Stołowych, weźmiecie udział w zajęciach edukacyjnych na terenie parku narodowego – na Szczelińcu Wielkim. Spacerując pośród rozmaitych form skalnych poznacie walory przyrodnicze oraz geologię obszaru górskiego. Następnie uzupełnicie swoją wiedzę w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych oferującym multimedialne i interaktywne ekspozycje.

Wycieczka szkolna w Góry Stołowe o tematyce przyrodniczo-kulturowej


Wycieczka szkolna do Kudowy Zdrój o tematyce ginących zawodów

Drugą z propozycji jest wycieczka do Kudowy, gdzie cały dzień spędzicie w gospodarstwie agroturystycznym, które oferuje pokazy edukacyjne i warsztaty związane z ginącymi zawodami. Czy wiecie jak wygląda proces toczenia naczyń glinianych? Pod okiem eksperta będziecie mieli okazję ulepić coś samodzielnie, zobaczycie również m.in. jak ręcznie wyrabia się masło, jak wykuć podkowę oraz poznacie tajniki pracy poszczególnych zawodów. Na zakończenie wycieczki proponujemy biesiadę przy ognisku i wspólny śpiew 

Wycieczka szkolna do Kudowy Zdrój o tematyce ginących zawodów


Wycieczka szkolna do Kielc o tematyce energetyczno-geologicznej

Mamy również propozycję dla tych szczególnie zainteresowanych przedmiotami ścisłymi! Obszar Gór Świętokrzyskich ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o bogactwo przyrody, ale tym razem zapraszamy do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Tutaj zwiedzicie wystawę poświęconą energii oraz weźmiecie udział w warsztatach edukacyjnych w laboratorium. Następnie podszkolicie się nieco w temacie robotyki podczas zajęć z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego. Wycieczkę zakończymy w Centrum Geoedukacji Geopark Kielce zwiedzając wystawę poświęconą dziedzictwu geologicznemu obszaru Gór Świętokrzyskich oraz jaskiniom.

Wycieczka szkolna do Kielc o tematyce energetyczno-geologicznej


Wycieczka do Łodzi o tematyce energetycznej

Pozostając nadal w tematyce energetycznej proponujemy również wycieczkę szkolną do Łodzi. W Centrum Nauki i Techniki EC1 zwiedzicie interaktywne ekspozycje, wykonacie różnorodne eksperymenty z dziedziny nauk ścisłych, zdobędzie wiedzę m.in. na temat przetwarzania energii, a także weźmiecie udział w warsztatach laboratoryjnych chemicznych lub fizycznych. Następnie zrelaksujecie się podczas seansu filmowego w kinie sferycznym – czekajcie na nasze propozycje repertuaru 

Wycieczka do Łodzi o tematyce energetycznej


Wycieczka szkolna do Warszawy - edukacja w Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka szkolna do Warszawy to również edukacja z zakresu przedmiotów ścisłych – cały dzień spędzimy w Centrum Nauki Kopernik! Interesujecie się biologią, fizyką, chemią, a może chcielibyście rozpocząć przygodę z programowaniem? Mamy dla Was bogatą ofertę warsztatów laboratoryjnych, dodatkowo poznacie mnóstwo ciekawostek, wykonacie wiele doświadczeń dostępnych w poszczególnych blokach wystaw interaktywnych w Centrum. Na zakończenie edukacji proponujemy seans filmowy 3D w Planetarium, podczas którego przeżyjecie prawdziwie kosmiczną przygodę! 

Wycieczka szkolna do Warszawy - edukacja w Centrum Nauki Kopernik


Wycieczka szkolna do Zielonej Góry - edukacja w Centrum Nauki Keplera

Czy wiedzieliście, że mamy tyle różnych centrów naukowych w Polsce? Wiedzę z zakresu fizyki, biologii, geografii, nauk o człowieku i Ziemi możecie również uzupełnić podczas wycieczki do Zielonej Góry – w Centrum Nauki Keplera. Zanim jednak udacie się na zwiedzanie interaktywnej ekspozycji wybierzemy się do Muzeum Etnograficznego. Przewodnik przedstawi Wam bogate zbiory placówki spośród budownictwa ludowego, kultury technicznej, strojów i tkanin, czy sztuki, a następnie weźmiecie udział w warsztatach toczenia naczyń z gliny. 

Wycieczka szkolna do Zielonej Góry - edukacja w Centrum Nauki Keplera


Wycieczka szkolna do Biskupina o tematyce archeologicznej

Kolejną propozycją jest szczególna wycieczka, nawiązująca do archeologii, do osady znanej z lekcji historii…czy już wiecie co mamy na myśli? Oczywiście chodzi o Biskupin, gdzie udostępniono do zwiedzania obszerny rezerwat archeologiczny, w którym będziecie podążać śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Weźmiecie również udział w warsztatach lepienia naczyń z gliny, wyrobu paciorków oraz lekcji muzealnej (o tajnikach pracy archeologa lub dziejach pieniądza). Czy jesteście gotowi na podróż do przeszłości?

Wycieczka szkolna do Biskupina o tematyce archeologicznej


Wycieczka szkolna do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Na koniec proponujemy wybrać się do krainy malowniczej Kotliny Biebrzańskiej – do największego parku narodowego w Polsce. Tutaj weźmiecie udział w terenowych zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z szeroko pojętym bogactwem przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego. Trasy wyprawy mogą różnić się w zależności od wybranej tematyki. Następnie zwiedzicie nietypowe muzeum w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka, gdzie weźmiecie również udział w warsztatach edukacyjnych, np. tkackich, związanych z recyklingiem, czy wiejską zagrodą.

Wycieczka szkolna do Biebrzańskiego Parku Narodowego


 • Czy już wiecie gdzie chcecie wybrać się na wiosenną wycieczkę szkolną?
 • Nie możecie się zdecydować lub nie znaleźliście odpowiedniej propozycji dla siebie?

Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na Wasze pytania, pomożemy w wyborze odpowiedniego miejsca, ofertę dostosujemy do Waszych oczekiwań! 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-06-06
2023-05-18
2023-02-17
2023-01-11
2022-10-20
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/szkolne-wycieczki-edukacyjne.html" title="Szkolne Wycieczki Edukacyjne" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Szkolne Wycieczki Edukacyjne" style="vertical-align: middle;" /> Szkolne Wycieczki Edukacyjne</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.