w naszej ofercie: 12059 imprez, 3257 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Tego już nie zobaczysz na pokładzie samolotu

Tego już nie zobaczysz na pokładzie samolotu

Dziś podróż samolotem jest zupełnie inna niż kiedyś. I nie mówimy tu tylko o skomplikowanych i uciążliwych ograniczeniach związanych z bezpieczeństwem lotu. Kiedyś było tyle pięknych udogodnień dla każdego z nas – dla pasażera, ale zostały one stopniowo wyeliminowane z użycia a wręcz zapomniane.

Oto 8 rzeczy, których nigdy już nie zobaczymy w większości komercyjnych lotów a które w dawnych czasach były wręcz powszechne.

1. Sypialne Kuszetki

W latach 1940, Boeing 377 Stratocruiser był opisywany jako " latający dywan." Gdzie każdy pasażer mógł się poczuć się w nim miło i komfortowo. Poza gustownym salonem i barem gdzie można było sobie zamówić drinka i zapalić papierosa … w głównej kabinie pasażerskiej znajdowały się szeroko rozstawione siedzenia które rozkładały się do pozycji całkowicie leżącej a nie tylko w pierwszej klasie. Czekały również na Ciebie Kuszetki!

2. Pub z Grą Pong

W 1980 roku, Continental Airlines wyposażyło niektóre ze swoich DC-10 w popularną wówczas grę która nazywała się „Pong” i była wówczas najbardziej zaawansowaną technologicznie dostępną grą tamtych czasów. Oczywiście można w nią było zagrać w części barowej samolotu gdzie oprócz barku znajdowały się okrągłe stoły otoczone obrotowymi krzesłami.

3. Obiad prosto od Szefa Kuchni

Samolot 707 Clippers Pan Am’u oferował prawdziwe restauracyjne posiłki prosto od swojego pokładowego szefa kuchni, który własnoręcznie je serwował wszystkim klientom lotów transatlantyckich.

4. Pianino

Od 1970 do około 1974, American Airlines w swoich samolotach Boening 747 oferowało swoim klientom podczas lotu salon z pianinem. Tym niezwykłym instrument było elektryczne pianino firmy Wurlitzer, który wymagał jednak częstych napraw a to najczęściej z powodu nadmiernego entuzjazmu miłośników muzyki którzy wylewali swoje koktajle na jego klawisze.

5. Krótkie Spodenki Stewardes

Niektóre zmiany szły w dobrą stronę ;)

6. Świeże Kwiaty

Samolot Pan Am 707 Clipper był reklamowany jako "niewibracyjny", więc można było sobie pozwolić na świeże kompozycje kwiatowe na każdym stole i nie martwić się o to, że wazon z kwiatami zostanie rozlany na kolanach pasażera podczas turbulencji.  Pan Am posiadał cięte kwiaty podczas kolacji w pierwszej klasie aż do końca 1970.

7. Pokazy mody

Nie ma nic gorszego jak siedzenie przez 6 godzin bez ruchu. Oczywiście można popatrzeć sobie  na przechodzące co chwilę stewardesy w tych ich szarych mundurach podczas całej podróży albo – jeśli byście byli teraz w 1965 skorzystać z linii Braniff International.  Aby dodać koloru podczas lotu swoim klientom zatrudnili projektanta mody Emilio Pucci’ego który stworzył niezwykle kolorowe mundurki do szybkiej wymiany dla każdej z stewardes. Z zadowoleniem pasażerów na pokładzie Stewardesy zmieniały swój strój na bieżąco ku przychylności oka pasażerów … choć raczej tej męskiej części.

8. Sztuka Peruwiańska

A jeśli mówimy już o linii Braniff International  również wraz z rozwojem swoich tras na Amerykę Łacińską zatrudnili meksykańskiego architekt Alexander Girard’a, który to rozjaśnił kolorystykę samych linii oraz wprowadził na pokłady samolotów autentyczne dzieła sztuki z Brazylii, Meksyku i Peru

Pięknie się kiedyś latało... To były czasy!!! :D

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-01-08
2023-10-30
2023-09-25
2023-07-13
2023-07-13
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/tego-juz-nie-zobaczysz.html" title="Tego już nie zobaczysz na pokładzie samolotu" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Tego już nie zobaczysz na pokładzie samolotu" style="vertical-align: middle;" /> Tego już nie zobaczysz na pokładzie samolotu</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.