w naszej ofercie: 9577 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Tętniąca życiem Kopenhaga
   

Kopenhaga

Sprawdź nasze Wycieczki do Kopenhagii »

Kopenhaga to tętniącą życiem stolica, która łączy urok przeszłości i czar baśni z nowoczesnością. Świetnie nadaje się na spędzenie zarówno wakacji, jak i krótkiego weekendu, bez względu na porę roku, gust i wiek odwiedzających.

Kopenhaga to także jedno z największych miast Skandynawii, położone malowniczo nad cieśniną Sund, na dwóch wyspach: Zelandia i Amager, a strzeże go najsłynniejsza na świecie duńska Syrenka — jest symbolem Kopenhagi.

Rozrywka w Kopenhadze
W Kopenhadze nie brakuje zieleni. Miejskie parki i ogrody przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów; tam w cieniu zieleni można odpocząć po męczącym zwiedzaniu. Szczególnym miejscem, może nie rozrywkowym, ale wartym odwiedzenia jest nekropolia Assistens Kirkegard. Wbrew pozorom miejscowa ludność nie traktuje tego miejsca jak cmentarz, ale bardziej jak miejsce na rodzinne pikniki. Świeże pieczywo, jakiś gatunek dobrego sera i piwo to klasyczny zestaw, który konsumuje się na kocyku w parku. Pikniki urządza się w Kopenhadze wszędzie, łącznie z cmentarzami.

Z kolei Bakken to najstarszy park rozrywki na świecie. Najpiękniej jest tu wieczorem, kiedy swoje podwoje otwierają sale teatralne i koncertowe, a niebo rozświetla błysk fajerwerków. Co roku w tym fascynującym miejscu odbywa się 150 koncertów, a liczba odwiedzających sięga 4 mln gości. Na uwagę zasługuje także kopenhaskie ZOO, dwa ogrody botaniczne oraz wspaniałe akwarium. Są tu prawdziwe akwaria krajobrazowe, nocne oraz takie, w których wytwarzana jest sztuczna fala.

Warto zobaczyć:

Radhuset
W Radhuset — kopenhaskim ratuszu, zbudowanym w stylu włoskiego renesansu, podziwiać możemy Zegar Świata, znajdujący się na najwyższej w kraju wieży o wysokości 106 m. Piękno całego miasta podziwiać możemy z Rundetarn, czyli okrągłej wieży z XVII wieku, która przez długi czas pełniła funkcje obserwatorium.

Kongres Nytorv — największy plac Kopenhagi, pełen zieleni i kwiatów, otoczony najlepszymi restauracjami i kawiarniami. Dawniej pełnił także funkcję centralnego placu apelowego. W jego centrum stoi konny pomnik Chrystiana V, a nieopodal wznoszą się: pałac Charlottenborg, pałac Thott, neorenesansowy Teatr Królewski oraz hotel DiAngleterre.

Ogrody Tivoli — położony w centrum Kopenhagi park rozrywki, jedna z największych atrakcji turystycznych Danii. W parku są karuzele, kolejki górskie, akrobaci, muzykanci, tancerze i aktorzy odgrywający sceny z bajek Andersena. Znaleźć tu można również kawiarenki, ciastkarnie, lodziarnie czy wykwintne restauracje.

Kopenhaga

Autor: Lidia Sproch
https://www.luna90-podrozemarzen.blogspot.com
Przedrukowano z artelis.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/tetniaca-zyciem-kopenhaga.html" title="Tętniąca życiem Kopenhaga" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Tętniąca życiem Kopenhaga" style="vertical-align: middle;" /> Tętniąca życiem Kopenhaga</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.