w naszej ofercie: 10137 imprez, 3528 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Obóz Młodzieżowy w Grecji 2024 - Zarezerwuj już dziś! Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Transport Ważna Rzecz

Transport ważna rzecz

Dlaczego wybieramy ten rodzaj transportu a nie inny… Jakie są zasady wyboru i opcje z tym związane… Jakie wyjątki można spotkać i jak jest z realizacją tej usługi w ofercie turystycznej… Na te i inne pytania postaramy wam dzisiaj odpowiedzieć.

Jak co roku gdy zbliża się sezon letni czy zimowy, w naszych głowach pojawia się wiele pomysłów  na wypełnienie czasu wolnego ciekawym wyjazdem na odpoczynek. Wybieramy oferty autokarowe, samolotowe i z dojazdem własnym. Oczywiście skupiamy się tylko na celu naszej podróży a mniej na poszczególnych składnikach danej oferty. Poruszymy jeden z elementów na który składa się oferta turystyczna a który ma wielki wpływ na całościowy obraz naszego wypoczynku.

Transport

Sprawa dla wielu z nas jest zwyczajnie prosta - to tylko środek transportu  na wczasy. Owszem tak jest ale transport to też miejsce wyjazdu, które niestety jest uzależnione od wielu czynników i takich elementów jak choćby np. określona liczba osób chętnych  na wyjazd z danego miasta. Ta opcja dotyczy nie tylko wycieczek objazdowych czy wczasów ale również i ofert obozów letnich i zimowisk.

Autokar

Wiemy, że chcemy wyjechać na dana ofertę np.  z Krakowa, takiej szukamy, ale nie zastanawiamy się  czy wyjazd z tego miasta jest potwierdzony. Większość wyjazdów to transporty antenowe czyli organizowane przy określonej minimalnej liczbie osób chętnych. Trzeba także dodać, że dojazd antenowy często jest  realizowany busem a nawet samochodem osobowym (!). Wybierając transport autokarem nie zwracamy uwagi na to, że jest to czasem nawet kilka dodatkowych godzin przejazdu właśnie tym antenowym transportem oprócz transportu głównego. Do tego jeszcze Większość antenowych dojazdów jest zwykle za dodatkową opłatą  (opłata za podróż w dwie strony) – co nam często też umyka przy początkowym szukaniu oferty.

Co natomiast w przypadku gdy na dany wyjazd zapisały się tylko 2 osoby a przy np. min. 6 osobach antenka jest realizowana?  Wyjazd niestety zostaje anulowany i  Klient nie może wyjechać z tego miasta, które wybrał jako wyjazdowe. Organizator przedstawia wtedy propozycję miasta najbliższego miejsca wybranego jako wyjazdowe przez klienta ale potwierdzonego. Niestety zdarzyć się może i tak, że to inne miasto jest oddalone nie o kilkanaście, czy kilkadziesiąt ale i więcej km od miejsca z którego chcieliśmy pierwotnie wyjechać…

Czy mamy szansę na dosiadkę na trasie? Czasem patrząc na trasę przejazdu autokaru Organizatora zauważamy, że autokar powinien przejeżdżać tuż obok naszego miasta, czy mamy szansę zabrać się z trasy tak by nie dojeżdżać specjalnie do miejsca zbiórki? Zwykle Organizatorzy nie chcą zatrzymywać się na trasie w miejscowościach przejazdowych by zabrać kogoś po drodze. Nie jest to oczywiście żadna złośliwość ze strony Organizatora ale jest to związane z tym , że autokar lub też bus ma ustaloną godzinę na którą musi dotrzeć w  konkretne miejsce.  Każde opóźnienie budzi niezadowolenie i zdenerwowanie oczekujących na transport Klientów, którzy stawili się punktualnie i tego też oczekuję ze strony firmy w której wykupiły wyjazd. Natomiast zawsze można się o taką opcję dopytać, być może Organizator przewidział większy zapas czasu i będzie można uzgodnić inne miejsce wsiadania niż ustalone w ofercie przez Organizatora.

Kiedy dowiemy się czy nasz wybrany dojazd antenowy będzie potwierdzony? Średnio na około 2 -3 tyg. przed wyjazdem podejmowana jest decyzja o transportach choć zdarza się, że jest to w terminie późniejszym nawet do tygodnia i krótszym przed dniem wyjazdu. Tak naprawdę Organizator dopiero po zakończeniu sprzedaży wie ile osób jest chętnych na dojazd antenowy z danego miasta. Sprzedaż imprezy może zakończyć się i miesiąc przed wyjazdem a może dopiero na kilka dni przed…

Komfort - coraz częściej touroperatorzy posiadają własne, nowe autokary które mogą zapewnić nam komfortowy przejazd, ale są i autokary które niestety daleko odbiegają od wysokiej jakości standardów,  w których to mamy mało miejsca pomiędzy siedzeniami, są głośne i nie dają co najważniejsze poczucia bezpieczeństwa. Standard autokaru powinien być podany przy ofercie, dobrze jest więc zerknąć przed jej zakupem jakim autokarem będziemy podróżować.

Pociąg

Do niedawna była to jedna z najbardziej powszechnych form transportu jaką Organizatorzy proponowali przy organizacji kolonii i obozów letnich lub zimowych. Jednak aktualnie ze względu na obecny stan kolei z takimi ofertami przejazdu spotkać się już można bardzo rzadko a może okazać się, że niebawem nie będzie ich wcale. Brak takiej formy transportu do duża szkoda zarówno dla Klientów jak i Organizatorów . Po pierwsze realizacje połączenia była jedynie uzależniona od trasy pociągu (nie od minimum uczestników z danego miasta), można było organizować wyjazd z konkretnego miasta bez względu na liczbę osób zgłoszonych. Po drugie transport pociągiem był relatywnie tańszy od pozostałych opcji. Po trzecie pociąg jeśli tylko przedziały były zarezerwowane dawał wcale nie mały komfort jazdy.

Samolot
Inaczej to wygląda przy ofertach samolotem gdyż wszystko uzależnione jest tak naprawdę od linii lotniczych. Organizator nie może samodzielnie wybrać terminu imprezy, miejsca wylotu, musi dostosować się z ofertą do linii lotniczych. One dyktują termin, godziny wylotów i przylotów a także miasto z którego w danym czasie są ustalone odloty.  Linie lotnicze zastrzegają sobie możliwość zmian godzin przelotów (ze względu na złą pogodę, czy też inne czynniki), wtedy czekać nas może kilka lub i kilkanaście a nawet więcej spędzonych godzin na lotnisku…  Oprócz takiej niespodzianki musimy pamiętać aby zwracać uwagę na to czy w ofercie mamy wliczone wszystkie opłaty związane z podróżą czy są one płatne dodatkowo – jako opcja obligatoryjna. Zastanawiając się nad wyborem oferty – samolotem czy autokarem nie zapominajmy zatem o  tych dodatkowych opłatach. Może zdarzyć się, że po wstępnej ocenie oferty wybierzemy samolot (bo cena była atrakcyjna) nie zwracając uwagi na dodatkowe opłaty lotniskowe. Kiedy się spostrzeżemy jest zbyt późno, bo oferta autokarowa jest już niedostępna a my nie chcąc zostać na lodzie bo mamy już zaplanowane wakacje kupujemy nasz wyjazd z wyższą niestety ceną.

Dojazd własny
Dojazd własny  to kolejna forma transportu , dla jednych wygodna, dla innych uciążliwa. Nie rzadko wybierana  przy wykupywaniu ofert obozów i kolonii letnich zwłaszcza dla mniejszych dzieci. Rodzice  wola swoje pociechy dowieść i odebrać z obozu czy zimowiska samodzielnie, gdyż czują, że w ten sposób zapewniają jeszcze małemu człowiekowi największy komfort podczas podróży. Ta forma transportu jest także często wybierana przez rodziny wybierające się na wakacje w Polsce  i zagranicą. Daje ona swobodę poruszania się na miejscu jak i podczas samej podróży.  W tej opcji jesteśmy „Panem Losu” i sami decydujemy o wszystkim.  Wydaj się zatem, że ta opcja transportu jest najlepszą i najwygodniejszą.  Co jednak stanie się jeśli nasz samochód w czasie podróży się  zepsuje? W drodze dojdzie do stłuczki z obcokrajowcem lub uszkodzimy samochód bo kot wyskoczył nam na drogę?

Jaki transport więc wybrać?
Jeśli wybieramy się na zagranicznie wakacje pobytowe, czy też w daleką podróż egzotyczną, wówczas z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie samolot. Wczasy w Polsce - dojazd własny. W przypadku jeśli oprócz odpoczynku chcemy coś zwiedzić dobrym transportem będzie autokar, gdzie podczas podróży do kraju docelowego odpoczynku  mamy zapewnione np. tygodniowe zwiedzanie.  Transport to tak naprawdę cześć naszego wypoczynku od niego zaczynamy naszą przygodę wakacyjną i na nim kończymy.  Chcąc mieć udane wakacje powinniśmy też więc pomyśleć o transporcie, być może przelot samolotem stanowi dla nas traumatyczne przeżycie, czy wtedy nie lepiej wybrać mniej komfortowy autokar? Z kolei są osoby, które bardzo źle znoszą podróż autokarami, czy nie lepiej wtedy dopłacić trochę więcej i poczuć komfort podróży samolotem? Niech nasze wakacje cieszą nas od chwili kiedy to wjedziemy na pokład samolotu, stopień autokaru, do pociągu czy po prostu siądziemy przed kierownicą naszego ulubionego samochodzika :)

A który transport wy wybieracie najczęściej ?

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-06-17
2024-06-10
2024-06-03
2024-03-27
2024-01-08
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/transport-wazna-rzecz.html" title="Transport Ważna Rzecz" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Transport Ważna Rzecz" style="vertical-align: middle;" /> Transport Ważna Rzecz</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.