w naszej ofercie: 9499 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
W zdrowym ciele, zdrowy duch
   

"Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Każdy z nas słyszał kiedyś ten fragment rozprawki Jana Kochanowskiego. Czy zastanawialiście się kiedyś co autor miał na myśli? Zapewnie dopiero teraz, kiedy jesteśmy starsi i przez własne doświadczenia po prostu mądrzejsi bliższy nam jest ten cytat niż w tedy gdy chodziliśmy jeszcze do szkoły.

Krynica Zdrój

Jako dziecko, rzadko ktoś z nas zastanawiał się nad profilaktyką zdrowotną. I Ty i ja, mieliśmy 100 innych ważniejszych spraw na głowie niż dbanie o własne zdrowie. Mega ilości słodyczy, chipsy, napoje gazowane, zimowe wypady bez czapki czy rękawiczek, jazda na rowerze bez kasku, czy na deskorolce bez ochraniaczy, letnie buty jesienią, cienka, modna, krótka kurtka zimą… stały się rutyną naszej młodości. A później? Problemy ze zdrowiem… które dotyczą praktycznie każdego z nas. To właśnie z myślą o Tobie i o mnie powstały uzdrowiska.

Każdy z nas słyszał lub był kiedyś w uzdrowisku...
Nasza przygoda z uzdrowiskami zaczyna się zwykle w szkole podstawowej, na lekcjach geografii. A zatem przypomnijmy sobie podstawowe informacje jakie przekazali nam nasi geografowie: uzdrowisko to miejscowość, którą charakteryzuje obecność walorów przyrodniczych oraz naturalnych surowców leczniczych takich jak: wody mineralne (ich właściwości lecznicze wykorzystywane są w formie kuracji pitnej, inhalacji lub kąpieli), zasoby mineralne, gazy, borowiny (kąpiele, okłady) czy też specyficzny mikroklimat. Oczywiście oprócz tych wszystkich walorów zdrowotnych, uzdrowiska przyciągają nas pięknem przyrody i licznymi zabytkami kultury materialnej.

Jak dobrze wiecie, na terenie Polski jest wiele uzdrowisk, z których każde charakteryzuje się innymi właściwościami leczniczymi, oferuje inny profil leczenia, inna kuracje dopasowaną do potrzeb i dolegliwości pacjenta a co za tym idzie każdy z osobna oferuje inne wczasy zdrowotne.

Czym są wczasy lecznicze?
Głównym celem miejscowości uzdrowiskowych jest poprawa zdrowia kuracjuszy oraz rehabilitacja, poprzez wykorzystanie zasobów naturalnych jakimi dysponują. W obszarach bogatych zasoby naturalne powstały szpitale uzdrowiskowe, sanatoria oraz ambulatoria, które w swej ofercie posiadają wczasy lecznicze, wczasy zdrowotne jak i nader popularne w ostatnich latach wczasy SPA. Są to pobyty min. 7 dniowe których głównym celem jest poprawia fizycznego i psychicznego zdrowia pacjenta. Specjalistyczne zabiegi przydzielane są na podstawie wskazań lekarza. Każde wczasy mają inny profil leczniczy np: choroby układu nerwowego, osteoporoza, choroby reumatologiczne, choroby ortopedyczno-urazowe, kardiologia, ginekologia, choroby przemiany materii, endokrynologiczne, odchudzanie i inne.

Kto korzysta z wczasów leczniczych?
Spacerując w pobliżu sanatoriów, ambulatoriów i innych obiektów uzdrowiskowych można spotkać osoby w różnym wieku. Jak to mawiają: „choroba nie wybiera”. Już od najmłodszych lat stosowana jest profilaktyka lecznicza dla dzieci, dla osób młodych i starszych oferowane są różnego rodzaju zabiegi zapobiegawcze rozwojowi choroby lub też lecznicze. Z myślą o dzieciach otyłych, mających cukrzycę, często chorujących stworzono specjalna ofertę - obozy i kolonie lecznicze. Dzięki tej formie dzieciaki mogą cieszyć się z wypoczynku i wakacji a jednocześnie poprawiać swój stan zdrowia. Nie ma tutaj znaczenia wiek czy też płeć, z pobytów w uzdrowisku korzystają prawie wszyscy. Nie tylko Ci, którzy musza podreperować swoje zdrowie, ale również Ci, którzy pragną odpocząć w ciszy, czerpać  siły z pięknych widoków, z dala od codziennego życia i zgiełku.

Miejscowości uzdrowiskowe - gdzie można skorzystać z wczasów leczniczych:
Każdy z nas ma swoje ulubione uzdrowisko, do którego lubi wracać w chwilach wolnych od pracy i, by zregenerować siły fizyczne i psychiczne. Jedne uzdrowiska są nam bardziej znane, inne mniej. Tak naprawdę w każdej części Polski czy Europy możemy je spotkać. Patrząc na mapę Polski, większość z nich skupia się na obszarach górskich i nadmorskich, tylko nieliczne na pojezierzach. Do najbardziej popularnych uzdrowisk zaliczamy: Duszniki Zdrój, Kudowę Zdrój, Polanicę Zdrój, Ciechocinek, Nałęczów, Rabka Zdrój, Krynica Zdrój, Iwonicz Zdrój, Busko Zdrój, Goczałkowice Zdrój, Połczyn Zdrój, Ustka, Wieliczka, Swoszowice i inne. Każde z nich oczywiście ma swoich stałych bywalców i każde charakteryzuje się odrębnymi walorami przyrodniczymi.

Jak kształtują się ceny i co zawierają:
Pakiety zdrowotne zawierają zazwyczaj: 7 noclegów, wyżywienie 3 x dziennie, całodobowa opieka medyczna, 3 rodzaje zabiegów dziennie zgodnie z ordynacją lekarza oraz kurację pitną. Ceny oferowane przez obiekty lecznicze są bardzo różne. Najtańsze pobyty zaczynają się od około 700 zł/7-dniowy turnus, przez nieco droższe - około 2000 zł/7-dniowy turnus. Górna granica cenowa jest trudna do określenia. Tak naprawdę cena pakietu uzależniona jest od wielu czynników min: miejscowości w której chcemy spędzić turnus zdrowotny, standardu zakwaterowania, ilości i rodzaju zabiegów, długości pobytu i innych.

Podsumowanie
Od ponad 100 lat uzdrowiska i wczasy lecznicze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kuracjuszy i turystów… I nie zanosi się by miało się coś zmienić - uzdrowiska przeżywają, po raz kolejny, swój renesans.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/w-zdrowym-ciele-zdrowy.html" title="W zdrowym ciele, zdrowy duch" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="W zdrowym ciele, zdrowy duch" style="vertical-align: middle;" /> W zdrowym ciele, zdrowy duch</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.