w naszej ofercie: 9598 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?

Wycieczki szkolne stanowią doskonałe urozmaicenie zajęć prowadzonych w trakcie roku szkolnego.

 

Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?

 

Nic dziwnego, że większość uczniów oczekuje ich z wytęsknieniem. Jednodniowe lub kilkudniowe wyjazdy to świetny sposób na integrację klasy, a przede wszystkim – niebanalna metoda edukacji. Bo powiedzenie, że nic tak nie kształci, jak podróże, nie dotyczy wyłącznie wielkich wypraw. Jak zaplanować wycieczkę szkolną, która połączy efektywną naukę z niezapomnianą zabawą? Już podpowiadamy!

Edukacyjne walory wycieczki szkolnej

Wycieczka szkolna to świetna alternatywa do nauki w klasie. Organizowane w trakcie roku wyjazdy w klasowym gronie są skuteczną formą zgłębiania wiedzy – w ich trakcie uczniowie mogą dokształcać się na wielu poziomach. Jak to możliwe? Zwiedzanie wrocławskiej Panoramy Racławickiej czy wizyta w Reichstagu w Berlinie to dla nich ważna lekcja historii, a wycieczka do teatru w Wiedniu czy opery we Lwowie – cenny kontakt z kulturą. Wyjazd do obiektów typu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie rozbudzi wyobraźnię uczniów zafascynowanych nauką. Warto pamiętać też o wycieczkach szkolnych w góry, do ogrodów botanicznych i do parków narodowych – te będą znakomitą okazją do poznania różnorodnej fauny i flory, dotychczas znanej jedynie z lekcji biologii. Zagraniczne wycieczki szkolne przybliżają natomiast ich uczestnikom kulturę innych krajów. Przy okazji będą znakomitą formą nauki języków obcych. Wachlarz możliwości jest zatem naprawdę ogromny.

Zrównoważony program wycieczki szkolnej

Jak jednak sprawić, by wycieczka szkolna zachwyciła wszystkich uczniów? Wielu nauczycieli przy organizacji wyjazdu pod uwagę bierze wyłącznie jej walory edukacyjne. I choć bez wątpienia są one ich głównym celem, to nie można zapominać, że mają też sprawić, że uczniowie miło spędzą wolny od zajęć czas. Niezbędne jest więc odpowiednie wyważenie programu. Przykładowo, wybierając się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, czy Krakowa warto liczyć się z tym, że nie uda nam się zobaczyć wszystkich atrakcji danego miasta. Przeładowany atrakcjami plan, zamiast sprawić frajdę, zniechęci młodzież szkolną do dalszych wyjazdów. Poza oczywistymi zabytkami, w planie zwiedzania nie powinno zabraknąć też obiektów oferujących atrakcje specjalne dla szkół. Centra edukacyjne wzbogacone o audiowizualne dodatki, w których uczniowie za pomocą wszystkich zmysłów mogą zdobywać wiedzę – to przepis na udaną wycieczkę szkolną. Wykonywane w grupie eksperymenty czy ciekawe zajęcia terenowe w interesujący sposób wzbogacą wiedzę dzieci i młodzieży. Oprócz tego sprzyjać one będą kształtowaniu umiejętności takich jak inicjatywa, współzawodnictwo czy praca zespołowa. 

Organizacja wycieczki szkolnej przez biuro podróży

Nudne wycieczki szkolne, na których młodzież godzinami wysłuchuje opowieści przewodników, odstraszają uczniów. Tego typu wyjazdy nie tylko nie rozwijają w nich chęci poznawania otaczającego świata, ale i sprawiają, że wielu członków klas decyduje się na pozostanie w domu. Nie bez powodu tradycyjne wycieczki szkolne z monotonnymi wykładami coraz częściej zastępują wyjazdy angażujące uczniów – z grami miejskimi, warsztatami edukacyjnymi, wieczornymi zabawami integracyjnymi oraz innymi nowoczesnymi formami turystyki. Organizacja wyjazdu, który nie będzie oparty wyłącznie na zwiedzaniu to jednak nie lada wyzwanie. W EcoTravel przychodzimy z pomocą, tworząc bogatą ofertę wycieczek jednodniowych i kilkudniowych w Polsce i za granicą. Śledzimy bieżące trendy i aktualizujemy bazę dostępnych atrakcji, dopasowując program wycieczek szkolnych do potrzeb i oczekiwań nie tylko szkół, ale przede wszystkim uczniów. Wycieczki szkolne organizowane przez nasze biuro inspirują młodych ludzi do nauki, jednocześnie rozbudzając w nich pasję i dostarczając mnóstwo niezapomnianych wrażeń. 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-12-12
2023-12-06
2023-06-06
2023-05-18
2023-02-17
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/wycieczki-szkolne---jak.html" title="Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?" style="vertical-align: middle;" /> Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.