w naszej ofercie: 8866 imprez, 3740 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już jest oferta na Ferie Zimowe 2022! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy » Przywitaj Nowy Rok w wyjątkowym miejscu z najbliższymi - Największa oferta sylwestrowa czeka na Ciebie » 
  
 
 
  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Zapraszamy na wycieczki do największych i najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie!

Zwiedzanie Londynu cz. 2
Dzień drugi. Swoje pierwsze kroki skierowaliśmy do muzeum figur woskowych Madame Tussauds, w którym spędziliśmy 4 godziny bez sekundy nudy. Następnie wybraliśmy się do Harrodsa, czyli luksusowego domu handlowego, ale... nie na zakupy. Ceny naprawdę powalają:). Nie mogliśmy odpuścić sobie Hyde Park'u. W końcu trzeba na własne oczy zobaczyć Speakers Corner

 

Budynek Harrodsa w Londynie
Madame Tussauds
Do Madame Tussauds udaliśmy się dość wcześnie, dzięki czemu staliśmy w kolejce tylko jakieś 40 minut, a nie trzy godziny:). Dzięki Oyster Card zapłaciliśmy tylko za jeden bilet (28 funtów). Spędziliśmy tam 4 godziny, fotografując się z (prawie) każdą figurą po kolei. Oczywiście, za każdym razem trzeba czekać, aż sławna osoba "zostanie sama". Figury są naprawdę realistyczne. Odwzorowana jest każda zmarszczka i włosek. Wśród postaci są sławni aktorzy, politycy, sportowcy, piosenkarze, postaci historyczne oraz rodzina królewska.
 
W niektórych miejscach obsługa robi zdjęcia, które potem można kupić za (jedyne) 10 funtów. Ta sama cena dotyczy odlewów dłoni. 
 
Bardzo ciekawym elementem była przejażdżka mini-taksówkami (wagonikami), podczas której obejrzeliśmy interaktywną historię Londynu (muzyka, ruszające się figury woskowe, itp.). Na koniec obejrzeliśmy film o tym, jak superbohaterowie ratują Świat w kinie 4D. Ponadto w muzeum jest ekspozycja, pokazująca historię Madame Tussauds oraz to jak powstają figury woskowe.
 
Powalające spojrzenie Bruce'a Willisa
 
Śniadanie u Tiffaniego
 
Z rodziną królewską
 
  

Horror
Chamber Live to sala, do której mogą wchodzić tylko odważni. Panuje tam mroczna atmosfera, podobna do zamków strachu w wesołych miasteczkach, ale bardziej wyrafinowana. Nigdy nie wiesz, co czai się w ciemności i ścianie dymu. Przebrani aktorzy opanowali sztukę straszenia do perfekcji. Szczerze mówiąc, Michał eksplorował teren, a ja pstrykałam zdjęcia na korytarzu. Tak było bezpieczniej;-).


 

 

Horror prawie na żywo
 
Szanowna pani Tussauds
   

 

Przed seansem w kinie 4D

Harrods

Dom handlowy Harrods jest pełen blichtru i luksusowych towarów. Nawet w toalecie jest jak w pałacu, a na koniec można skorzystać z kremu do rąk i perfum. Chodząc po wszystkich tych sklepach, można się zgubić. W części spożywczej zewsząd dochodzą zapachy wspaniałych potraw, a produkty kuszą swoim wyglądem lub opakowaniami. Działy z perfumami i biżuterią dosłownie mnie onieśmieliły, gdyż było tam więcej obsługi niż klientów. W Harrodsie jest nawet sklep Świat Świąt Bożego Narodzenia, w którym przez cały rok grają kolędy. "Zwiedzanie" nic nie kosztuje.

 

 

 

 

 

 

Kurki za 55 funtów za kilogram
   

 

 

 

 

Polska Żubrówka w Harrodsie
  
Zapalniczki z kryształami
   
Nowinki technologiczne
   
Cudeńka z cukru
 

 

Szlafroczek za jedyne 900 funtów
  

 

Boże Narodzenie przez cały rok - co Ty na to?

Hyde Park
Przeszliśmy się po królewskim parku Hyde Park, który był pełen ludzi, korzystających z ładnej pogody. Słynny Speakers Corner nie zaoferował nam nic ciekawego, gdyż mówcy przychodzą tam z reguły w niedzielne poranki.

 Speakers Corner
  
 
Idąc w stronę stacji metra, przeszliśmy pod marmurowym łukiem Marble Arch, które niegdyś służył tylko rodzinie i oddziałom królewskim w czasie uroczystości. Obok niego stoi ogromna głowa konia.
 
 Statua wielkiej głowy konia przy Marble Arch
  
Marble Arch

Czekajcie na więcej!:) A tutaj możecie przeczytać o poprzednim dniu.

Nie jestem wielką podróżniczką, globtroterką ani backpacker'em, ale kocham podróżować - czasem na własną rękę, samochodem, autobusem, samolotem, z plecakiem, z walizką, z biurem podróży, czasem w dalekie strony, a czasem w całkiem bliskie. Pisząc bloga, chcę pokazać Ci kawałek Świata, widziany moimi oczami. Wszystkie blogowe opinie mają charakter subiektywny. Z moich porad korzystasz na własną odpowiedzialność.
 
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2021-08-27
2021-08-26
2020-10-16
2020-10-14
2020-03-12
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/zwiedzanie-londynu-cz-2.html" title="Zwiedzanie Londynu cz. 2" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Zwiedzanie Londynu cz. 2" style="vertical-align: middle;" /> Zwiedzanie Londynu cz. 2</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.