w naszej ofercie: 8846 imprez, 5603 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Zwiedzanie Londynu cz. 2
Dzień drugi. Swoje pierwsze kroki skierowaliśmy do muzeum figur woskowych Madame Tussauds, w którym spędziliśmy 4 godziny bez sekundy nudy. Następnie wybraliśmy się do Harrodsa, czyli luksusowego domu handlowego, ale... nie na zakupy. Ceny naprawdę powalają:). Nie mogliśmy odpuścić sobie Hyde Park'u. W końcu trzeba na własne oczy zobaczyć Speakers Corner

 

Budynek Harrodsa w Londynie
Madame Tussauds
Do Madame Tussauds udaliśmy się dość wcześnie, dzięki czemu staliśmy w kolejce tylko jakieś 40 minut, a nie trzy godziny:). Dzięki Oyster Card zapłaciliśmy tylko za jeden bilet (28 funtów). Spędziliśmy tam 4 godziny, fotografując się z (prawie) każdą figurą po kolei. Oczywiście, za każdym razem trzeba czekać, aż sławna osoba "zostanie sama". Figury są naprawdę realistyczne. Odwzorowana jest każda zmarszczka i włosek. Wśród postaci są sławni aktorzy, politycy, sportowcy, piosenkarze, postaci historyczne oraz rodzina królewska.
 
W niektórych miejscach obsługa robi zdjęcia, które potem można kupić za (jedyne) 10 funtów. Ta sama cena dotyczy odlewów dłoni. 
 
Bardzo ciekawym elementem była przejażdżka mini-taksówkami (wagonikami), podczas której obejrzeliśmy interaktywną historię Londynu (muzyka, ruszające się figury woskowe, itp.). Na koniec obejrzeliśmy film o tym, jak superbohaterowie ratują Świat w kinie 4D. Ponadto w muzeum jest ekspozycja, pokazująca historię Madame Tussauds oraz to jak powstają figury woskowe.
 
Powalające spojrzenie Bruce'a Willisa
 
Śniadanie u Tiffaniego
 
Z rodziną królewską
 
  

Horror
Chamber Live to sala, do której mogą wchodzić tylko odważni. Panuje tam mroczna atmosfera, podobna do zamków strachu w wesołych miasteczkach, ale bardziej wyrafinowana. Nigdy nie wiesz, co czai się w ciemności i ścianie dymu. Przebrani aktorzy opanowali sztukę straszenia do perfekcji. Szczerze mówiąc, Michał eksplorował teren, a ja pstrykałam zdjęcia na korytarzu. Tak było bezpieczniej;-).


 

 

Horror prawie na żywo
 
Szanowna pani Tussauds
   

 

Przed seansem w kinie 4D

Harrods

Dom handlowy Harrods jest pełen blichtru i luksusowych towarów. Nawet w toalecie jest jak w pałacu, a na koniec można skorzystać z kremu do rąk i perfum. Chodząc po wszystkich tych sklepach, można się zgubić. W części spożywczej zewsząd dochodzą zapachy wspaniałych potraw, a produkty kuszą swoim wyglądem lub opakowaniami. Działy z perfumami i biżuterią dosłownie mnie onieśmieliły, gdyż było tam więcej obsługi niż klientów. W Harrodsie jest nawet sklep Świat Świąt Bożego Narodzenia, w którym przez cały rok grają kolędy. "Zwiedzanie" nic nie kosztuje.

 

 

 

 

 

 

Kurki za 55 funtów za kilogram
   

 

 

 

 

Polska Żubrówka w Harrodsie
  
Zapalniczki z kryształami
   
Nowinki technologiczne
   
Cudeńka z cukru
 

 

Szlafroczek za jedyne 900 funtów
  

 

Boże Narodzenie przez cały rok - co Ty na to?

Hyde Park
Przeszliśmy się po królewskim parku Hyde Park, który był pełen ludzi, korzystających z ładnej pogody. Słynny Speakers Corner nie zaoferował nam nic ciekawego, gdyż mówcy przychodzą tam z reguły w niedzielne poranki.

 Speakers Corner
  
 
Idąc w stronę stacji metra, przeszliśmy pod marmurowym łukiem Marble Arch, które niegdyś służył tylko rodzinie i oddziałom królewskim w czasie uroczystości. Obok niego stoi ogromna głowa konia.
 
 Statua wielkiej głowy konia przy Marble Arch
  
Marble Arch

Czekajcie na więcej!:) A tutaj możecie przeczytać o poprzednim dniu.

Nie jestem wielką podróżniczką, globtroterką ani backpacker'em, ale kocham podróżować - czasem na własną rękę, samochodem, autobusem, samolotem, z plecakiem, z walizką, z biurem podróży, czasem w dalekie strony, a czasem w całkiem bliskie. Pisząc bloga, chcę pokazać Ci kawałek Świata, widziany moimi oczami. Wszystkie blogowe opinie mają charakter subiektywny. Z moich porad korzystasz na własną odpowiedzialność.
 
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2024-06-10
2024-06-03
2024-03-27
2024-01-08
2023-09-25
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/zwiedzanie-londynu-cz-2.html" title="Zwiedzanie Londynu cz. 2" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Zwiedzanie Londynu cz. 2" style="vertical-align: middle;" /> Zwiedzanie Londynu cz. 2</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.