w naszej ofercie: 11075 imprez, 7150 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020! Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Zwiedzanie Londynu cz. 5
Anglia    Wielka Brytania   
Dzisiaj czeka nas dzień muzealny. Jednak będzie to coś nie tylko dla wielbicieli historii, ale również nauki. Na pierwszy ogień pójdzie imponujące Tower of London, pełne dzikich zwierząt, na szczęście już niegroźnych. Później będzie coś z zupełnie innej bajki, a mianowicie całkowicie darmowe i przeogromne Science Museum. Na koniec relaks w jednym z najstarszych pubów w Londynie - George Inn.


Tower of London

Mury Tower of London pamiętają czasy okrutnych tortur, ale podczas wizyty w tym muzeum możesz poznać historię monarchii i zobaczyć wiele eksponatów wojennych, takich jak różne rodzaje broni, zbroje, trofea. Tower of London to przykład niezwykle mocnej fortecy obronnej. Podczas zwiedzania natkniesz się na wiele dzikich zwierząt w formie ciekawych rzeźb, które wydają się być nie na miejscu. Okazuje się jednak, że stanowiły dary od władców dalekich krajów i wiele śmiesznych lub przerażających historii jest z nimi związanych. W mojej opinii cena biletu nie jest zbyt wygórowana, gdyż kompleks budynków jest ogromny i można w nim spędzić wiele godzin. Spora część ekspozycji jest, można powiedzieć, interaktywna, to znaczy, że możesz spróbować napiąć łuk, jakim się kiedyś posługiwano, przekonać się, co widział i słyszał rycerze w zbroi podczas bitwy, porównać wagę mieczy, przymierzyć czapki, hełmy i plecaki żołnierskie.

Wstęp: 19,50 £.
 
Komnata królewska
 

 

Strzał z kuszy
 

 

Małpiszony
  
Żołnierz na warcie (kondolencje)
  
Czy dawniej też mieli komórki?
  
Maleńka zbroja
  
Smok z części broni
   
Pytanie: Co widział rycerz w zbroi? Odpowiedź: Prawie nic.
   
Science Museum (Muzeum Nauki)

Science Museum jest kolejną darmową atrakcją, której nie można przeoczyć. 15 tysięcy eksponatów, związanych z nauką i technologią, w tym samoloty, pojazdy lądowe i kosmiczne, zadowoli chyba każdego. Dla melomanów jest część muzyczna, gdzie można na przykład:
 • poćwiczyć dyrygowanie orkiestrą,
 • położyć się na podłodze i wysłuchać koncertu symfonicznego,
 • wziąć udział w mini-koncercie, np. ja grałam na takich długich dzwonkach.
Czy mogłabym być astronautą?
 

 

Jak wygląda oświetlona Ziemia?
   

 

 

 

Chyba nieźle mi poszło
   
>
Reszta orkiestry
  

 

Dobrze, że nie zasnęliśmy
  
George Inn

Pub George Inn, wybudowany w 1676 roku, należy do najstarszych pubów w Londynie. Oczywiście jest kilka innych pub'ów, których właściciele uważają za najstarsze. Wojna pomiędzy nimi trwa, a klienci i tak przychodzą. Kupiliśmy po pincie ale i usiedliśmy na zewnątrz, gdyż w środku był przeokropny tłok. Tak, piątek po południu to idealna pora na wizytę w pubie. Siedzieliśmy więc, sączyliśmy nasze ale i chłonęliśmy atmosferę.

 

 

Zobaczcie też wcześniejsze nasze dni ze zwiedzania Londynu:

Nie jestem wielką podróżniczką, globtroterką ani backpacker'em, ale kocham podróżować - czasem na własną rękę, samochodem, autobusem, samolotem, z plecakiem, z walizką, z biurem podróży, czasem w dalekie strony, a czasem w całkiem bliskie. Pisząc bloga, chcę pokazać Ci kawałek Świata, widziany moimi oczami. Wszystkie blogowe opinie mają charakter subiektywny. Z moich porad korzystasz na własną odpowiedzialność.
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-03-12
2018-10-05
2017-10-26
2016-04-18
2015-04-10
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/zwiedzanie-londynu-cz-5.html" title="Zwiedzanie Londynu cz. 5" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Zwiedzanie Londynu cz. 5" style="vertical-align: middle;" /> Zwiedzanie Londynu cz. 5</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.