w naszej ofercie: 12940 imprez, 5538 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Wycieczka Objazdowa Benelux 2015
Wszystko o tej ofercie wie:

WYCIECZKA OBJAZDOWA BENELUX 2015

Luksemburg - Belgia - Holandia 6dni

Wyżywienie: śniadanie (BB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
46485599
oferta w pdf

Bruksela z najpiękniejszym placem Europy "Grand Place" , słynny siusiający chłopiec "Menneken Pis". Rejs kanałami Gandawy, zwanej Wenecją północy, Równie piękna  Brugia i Antwerpia. A na koniec zawsze wiosenna Holandia z wszechobecnymi tulipanami, wiatrakami i serem

Program

1 DZIEŃ Zbiórka i wyjazd z kraju wg grafiku transportu na
Przejazd non stop do Luksemburga.


LUKSEMBURG • BRUKSELA (Belgia)
2 DZIEŃ
Przyjazd do Luksemburga rano. Spacer po starówce – Wielki Pałac Książęcy, twierdza Rocher du Bock i kazamaty, katedra Notre-Dame, ulica la Corniche, czyli najpiękniejszy „balkon” Europy. Przejazd do Brukseli. Objazd miasta autokarem – dzielnica europejska z gmachami Rady Europy, Parlamentu Europejskiego i siedziby Komisji Europejskiej. Następnie dzielnica Leaken i tereny wystawy Expo z 1958 r. ze słynnym jej symbolem – Atomium i stadionem Heysel. Spacer po Dolnym Mieście – Grand Place z ratuszem i domami cechowymi, Manneken Pis (siusiający chłopiec),  Królewskie galerie św. Huberta, katedra św. Michała i Guduli. Przejście na Górne Miasto - Wzgórze Sztuki,
Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości ze wspaniałym widokiem na miasto.


ANTWERPIA • BRUGIA • GANDAWA
3 DZIEŃ
Wyjazd do Antwerpii. Zwiedzanie Grote Markt z ratuszem i fontanną Brabo, domy cechowe, największa w Belgii gotycka katedra Najświętszej Marii Panny (Onze-Lieve-Vrouwekathedraal), Zielony Plac z pomnikiem Rubensa. Przejazd do Brugii położonej nad licznymi kanałami łączącymi miasto m.in. z Gandawą. Rejs statkiem po kanałach. Przejazd do Gandawy. Zwiedzanie katedry św. Bawona ze słynnym ołtarzem (jego twórcami byli bracia Hubert i Jan van Eyck). Powrót do Brukseli na nocleg


HAGA • DELFT • ZAANDAM (Holandia)
4 DZIEŃ
Przejazd do Holandii. Zwiedzanie stolicy – miasta Haga. Spacer po starym mieście – budynek parlamentu, Pałac Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości), kościół św. Jakuba. Następnie przejazd do Delft. Zwiedzanie fabryki słynnej błękitnej porcelany, spacer po starówce. Przejazd do Zaandam. Zwiedzanie skansenu Zaanse Schans – repliki XVIIIwiecznej, typowej wioski niderlandzkiej, gdzie odtworzono lokalne, malowane na zielono domy, wiatraki, spichlerze. Możliwość zakupu regionalnych wyrobów, m.in. sera, drewnianych chodaków, błękitnej
porcelany z Delft. Następnie nocleg w okolicy Amsterdamu.
UWAGA!
W terminie 29.04-04.05.2014, zamiast Delft i Zaandam, wizyta w słynnych ogrodach Keukenhof, gdzie na 32 hektarach znajdują się pola z roślinami cebulkowymi m.in. największe w Europie uprawy tulipanów.


AMSTERDAM
5 DZIEŃ
Zwiedzanie Amsterdamu – Muzeum Van Gogha z bogatą kolekcją jego dzieł, m.in. słynnymi „Słonecznikami”. Spacer po starym mieście – historyczny Plac Dam z Pałacem Królewskim i Nowym Kościołem (Nieuwe Kerk), Dom Rembrandta, ulica Kalverstraat, targ kwiatowy, wieża budynku mennicy. Rejs statkiem po amsterdamskich kanałach, podczas którego można podziwiać malownicze kamieniczki z XVII wieku. Wizyta w szlifierni diamentów, możliwość zakupu. Wieczorny spacer po rozrywkowej dzielnicy czerwonych latarni. Wyjazd do Polski ok. godz. 22. Przejazd non stop do kraju.

6 DZIEŃ -powrót do Polski wg grafiku.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

dopłata do pokoju 1-osob : Dopłata 400 PLN
doipłata do 3 kolacji : Dopłata 330 PLN

Zakwaterowanie

Hotel

• 3 noclegi w hotelach turystycznych, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 400 PLN,

Wyżywienie

śniadanie (BB)

• 3 śniadania, doipłata do 3 kolacji 330 PLN

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Dopłaty za przejazdy realizowane Polskim Busem według ceny biletu z dnia zakupu ( od 40 do 100 zł w 2 strony). Na umowie uczestnictwa w imprezie określone są orientacyjne koszty biletu, które są korygowane po zakupie biletu.

Autokar

Miejscowość
Warszawa
Łódź
Poznań
Rzeszów
Kraków
Katowice
Kielce

Cena zawiera

• przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, DVD, barek),
• 3 noclegi w hotelach turystycznych, pokoje 2-osob. z łazienką, dopłata do pokoju 1-osob. 400 PLN,
• 3 śniadania, doipłata do 3 kolacji 330 PLN
• opiekę pilota, który realizuje program (bez wnętrz),
• ubezpieczenie Signal Iduna NW (7000 PLN) i KL (15 000 EUR), bagaż (800 PLN).

Cena nie zawiera

 - Świadczeń nie zawartych w ofercie
 -
dopłaty do transpoertu

I RATA

400 PLN płatna przy zapisie

II RATA
980 PLN płatna na 21 dni przed wyjazdem

UWAGA
• Na bilety wstępu, przejazdy komunikacją miejską należy mieć ok. 100 EUR.
• Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze.

Dowiedz się więcej

GRANICA BELGIA - HOLANDIA - BENELUX

Obywatele RP mogą się swobodnie przemieszczać w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży potrzebnym do wjazdu i pobytu jest dowód osobisty lub pasz-port. Wewnątrz Unii Europejskiej nie ma granic celnych. Turyści podlegają jednak ograniczeniom dotyczącym wwozu ilości zakupionych i przewożonych towarów przeznaczonych do użytku osobistego. Bez cła można przywieźć 200 szt. papierosów, 10 l spirytusu, 20 l wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto), 90 l wina (w tym maksymalnie 60 l wina musującego), 110 l piwa. Polscy turyści, podobnie jak obywatele innych krajów UE, nie mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT od towarów zakupionych w krajach unijnych.

KUCHNIA - BELGIA
Mówi się, że belgijskie jedzenie to mieszanka jakości pochodzącej z francuskiej kuchni i ilości – z kuchni niemieckiej. Frytki są składnikiem prawie wszystkich dań i najłatwiej je znaleźć w barach lub ruchomych wózkach zwanych friterie lub frietkot. Inną specjalnością tego kraju jest piwo, które produkuje się w dziesiątkach odmian. Piwo dodaje się także do potraw, jak np. carbonade – gęsta zupa z wołowiną, lub królik w piwie Gueuze. Piwa zbożowego dodaje się do ryb, piwa jasnego – do kurczaka lub białego mięsa, ciemne piwo – do ciemnego mięsa, piwa owocowego lambic – do deserów. Najpopularniejszym przysmakiem belgijskim jest czekolada. Tajemnicą dobrego gatunku jest wyrób ręczny nawet najmniejszych czekoladek. Najsłynniejsza marka to Guylian, a najoryginalniejsza pralinki z owocami morza.

KUCHNIA - HOLANDIA
Typowe potrawy są raczej obfite i smaczne niż wykwintne. W dużych miastach jest wiele restauracji oferujących kuchnię międzynarodową. Lokale z mocno przyprawionymi daniami pochodzącymi z Indonezji to spadek po holenderskich koloniach w Azji. Śniadanie składa się ze świeżego chleba, sera, gotowanego mięsa i kiełbasek, dżemu, miodu i jajek na twardo. Popija się kawą, herbatą, kakao lub sokiem owocowym. Na lunch je się spore kanapki, które sprzedają bary broodjeswinkels. Jako przekąski w ciągu dnia są również popularne naleśniki (poffertjes) z masłem i cukrem, solony śledź (matjes) albo wędzony łosoś oferowane z ulicznych stoisk. Holandia jest znana z wyśmienitych serów, jak np. Gouda, Edam i Leiden. Lokalnym trunkiem jest jenever (gin) w różnych smakach. Najpopularniejsze gatunki piwa to Heineken i Amstel. Powodzeniem wśród turystów cieszą się smaczne likiery Curaçao, Parfait d’Amour, Triple Sec.

KUCHNIA - LUKSEMBURG
W potrawach można zauważyć wpływy niemieckie i francusko-belgijskie. Bardzo smaczne są łowione w rzece pstrągi, szczupaki, raki, a także różne rodzaje pieczywa, wypieków i ciastka. Narodowe potrawy to wędzona wieprzowina z fasolą i kiszoną kapustą (carré de porc fumé), figi w galarecie (cochon de lait en gelée), wędzona szynka z Ardenów (jambon d’Ardennes), placek ze śliwkami (Tarte aux quetsches), omlet z wiśniami (omelette soufflée au kirsch). Do najpopularniejszych deserów należy ciasto drożdżowe z dodatkiem miejscowych likierów, śliwek, mirabelek albo wiśni. Dobre są białe wina Moselle oraz tradycyjne gatunki piwa. Popularne jest piwo Bofferding, Diekirch Mousel i Simon, wódka Eau de vie (ok. 50% alkoholu).

ZAKUPY - BELGIA
Najbardziej charakterystycznymi zakupami są czekoladki, ręcznie robione koronki, diamenty, antyki, kryształy, a także komiksy. Najdroższe sklepy znajdują się w Brukseli, na wschód od Grande Place. Piękne, ręcznie wykonane koronki można znaleźć w Brukseli i w Brugii. Najbardziej znaną ulicą handlową w stolicy jest Rue Neuve, pełna butików, domów towarowych i galerii handlowych. Antwerpia to światowa stolica diamentów. Do typowych turystycznych zakupów trzeba też zaliczyć sery, wafelki, 800 gatunków piwa i szklanek do piwa. Interesujące są ręcznie tkane gobeliny większe i mniejsze, zarówno o tradycyjnych wzorach, jak i współczesnych.

ZAKUPY - HOLANDIA
Atrakcyjna dla turystów jest słynna błękitna porcelana z Delft. Na uwagę zasługują także lalki w strojach ludowych, drewniane chodaki, wyroby ze srebra z Schoonhoven, ser z miasta Gouda, szkło i kryształy z Leerdam oraz diamenty z Amsterdamu. Znana z kwiatów Holandia kusi cebulkami kwiatów (np. tulipanów, miecxzyków, żonkili). Cebulki i same rośliny mogą być wywożone z kraju tylko w małych ilościach.

ZAKUPY - LUKSEMBURG
W centrum stolicy w Oberstadt oraz w Unterstadt (wokoło Central Station) położone są ulice ze sklepami i galeriami handlowymi (Avenue de la Gare). Znaleźć tam można wiele modnych butików, sklepów z biżuterią i zegarkami, z elektroniką. Wśród innych towarów są wyroby skórzane i obuwie. W Gallery Grand-Rue/Beaumont można kupić modne ubrania, biżuterię i perfumy. Sklep firmowy Villeroy & Boch Création oferuje porcelanę, ceramikę i kryształy. Oryginalną pamiątką będą porcelanowe talerze malowane w krajobrazy Wielkiego Księstwa, a także żeliwne obrazy na ścianę produkowane przez firmę Fonderie de Mersch, na których przedstawiono zamki, herby, krajobrazy.

ZDROWIE - BELGIA
Nie są wymagane szcze¬pie¬nia. Nie ma za¬gro¬żeń sanitarno-epidemiologicznych. Turyści korzystający z wyjazdów zorganizowanych przez biura turystyczne są obowiązkowo ubezpieczeni w zakresie kosztów leczenia. Pozwala ono na skorzystanie z usług służby zdrowia. Przy jednorazowej wizycie lekarskiej turysta zazwyczaj pokrywa z swoich środków pieniężnych jej koszt, jak również wykupuje zlecone receptą lekarstwa. Po powrocie do kraju, na podstawie rachunków, poniesione koszty są refundowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. W przypadku cięższych zachorowań odpowiedzialność finansowa i prawna spoczywa od razu na ubezpieczycielu. Warunkiem jest natychmiastowe powiadomienie tzw. centrali alarmowej o zachorowaniu. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 30–35 EUR, doba pobytu w szpi¬talu – ok. 250 EUR.

ZDROWIE - HOLANDIA
Nie są wymagane szczepienia. Nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Turyści korzystający z wyjazdów zorganizowanych przez biura turystyczne są obowiązkowo ubezpieczeni w zakresie kosztów leczenia. Pozwala ono na skorzystanie z usług służby zdrowia. Przy jednorazowej wizycie lekarskiej turysta zazwyczaj pokrywa z swoich środków pieniężnych jej koszt, jak również wykupuje zlecone receptą lekarstwa. Po powrocie do kraju, na podstawie rachunków, poniesione koszty są refundowane przez towarzystwa ubezpieczniowe. W przypadku cięższych zachorowań odpowiedzialność finansowa i prawna spoczywa od razu na ubezpieczycielu. Warunkiem jest natychmiastowe powiadomienie tzw. centrali alarmowej o zachorowaniu. Cena wizyty u lekarza domowego wynosi ok. 25 EUR, wizyta u specjalisty od 40 EUR, a dzienny pobyt w szpitalu 300–450 EUR (nie obejmuje to operacji, badań oraz zabiegów, za które pacjent płaci oddzielnie).

ZDROWIE - LUKSEMBURG
Nie są wymagane szczepienia. Nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Turyści korzystający z wyjazdów zorganizowanych przez biura turystyczne są obowiązkowo ubezpieczeni w zakresie kosztów leczenia. Pozwala ono na skorzystanie z usług służby zdrowia. Przy jednorazowej wizycie lekarskiej turysta zazwyczaj pokrywa z swoich środków pieniężnych jej koszt, jak również wykupuje zlecone receptą lekarstwa. Po powrocie do kraju, na podstawie rachunków, poniesione koszty są refundowane przez towarzystwa ubezpieczniowe. W przypadku cięższych zachorowań odpowiedzialność finansowa i prawna spoczywa od razu na ubezpieczycielu. Warunkiem jest natychmiastowe powiadomienie tzw. centrali alarmowej o zachorowaniu. Cena wizyty lekarskiej waha się od 20 do 50 €, doba pobytu w szpitalu publicznym kosztuje ok. 250 €.

ZWYCZAJE - BELGIA
Społeczeństwo Belgii jest bardzo zróżnicowane, a nawet spolaryzowane. Prawie 60% - to Flamandowie, a ponad 30% - Walonowie; 75% - to katolicy, a prawie 25% - protestanci. Oficjalne języki to francuski, niderlandzki oraz niemiecki, którym mówi ok. 1%. Co dziesiąty Belg mówi po włosku, hiszpańsku, grecku, arabsku albo turecku. Powyższe podziały powodują, że w kraju nie dominuje jedna kultura, ani jedna tożsamość narodowa. Każda dziedzina życia ma różne cechy indywidualne

ZWYCZAJE - HOLANDIA
Holendrzy stanowią ponad 83% ludności, co dziesiąty mieszkaniec jest Turkiem, Marokańczykiem, mieszkańcem Antyli, Surinamu i Indonezji. Ok. 30% jest katolikami, ok. 20% - protestantami, prawie 5% - wyznawcami islamu. W kraju mówi sie poza oficjalnym niderlandzkim, także powszechnie po angielsku, niemiecku i francusku. Ludzie są zdyscyplinowani, konserwatywni w poglądach i przywiązują wagę do szczegółów. Uważają samych siebie za oszczędnych, ciężko pracujących, praktycznych i dobrze zorganizowanych. Wygląd zarówno ludzi, jak i otoczenia (dom, ogród) jest dla nich ważny. Duże znaczenie ma czystość i porządek. Jednocześnie cenią prywatność. Nie przywiązują zbytniej uwagi do samych siebie i nie wywyższają się z powodu osiągnięcia sukcesu. Nie jest przyjęte pokazywać i chwalić się bogactwem. Są przyjaźnie nastawieni, chociaż trzymają dystans do obcych i nie okazują zbyt wielkiego zainteresowania sprawami innych. Nie okazują emocji ani uczuć na zewnątrz, trzymają je pod kontrolą. Trzy kulturowo odmienne rejony to północ, gdzie żyją mówiący po niderlandzku Flamandowie, południe – zajmowane przez francuskojęzycznych Walonów i region na północnych wschodzie, będący pod wpływem kultury niemieckiej. Rodzina odgrywa centralną rolę w życiu Belgów, którzy do końca życia są mocno związani ze swoją rodzinną miejscowością. Wygląd jest bardzo ważny, zarówno człowieka, jak i np. wygląd gospodarstwa, otoczenia domu, ogrodu. Schludnym ubraniem Belgowie chcą wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Czystość to cecha, z której obywatele są dumni. Społeczeństwo jest egalitarne, żadna grupa społeczna nie wyróżnia się. Kobiety rzadko zmieniają nazwisko po zamążpójściu.

ZWYCZAJE - LUKSEMBURG
W Luksemburgu oficjalnymi językami są francuski, niemiecki i luksemburski, którym mówi większość z 400-tysięcznej ludności. Prawie 90% mieszkańców jest katolikami. Kościół ma silny wpływ na kulturę, jest obecny podczas obchodów świąt narodowych. W tym małym kraju ludzie zazwyczaj mieszkają całe życie w swojej rodzinnej miejscowości i dlatego więzi rodzinne są tam bardzo mocne. Rodziny wzajemnie się popierają, rodzice uczestniczą w edukacji swoich dzieci i kierują ich wyborami życiowymi. Pozostając w bliskich kontaktach z krewnymi i przyjaciółmi ludzie zachowują dystans do obcych. Nie okazują uczuć i emocji w miejscach publicznych. Nie wypytują nieznajomego o jego prywatne sprawy i sami też tego nie akceptują w stosunku do siebie.

comments powered by Disqus
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.