w naszej ofercie: 9598 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Zwiedzanie Londynu cz. 8
Anglia    Wielka Brytania   
Dzisiaj wybraliśmy się, aby ujrzeć na własne oczy słynny południk Greenwich. Jak się okazało, jest to były południk zerowy i przestał nim być w 1984 roku. Doznaliśmy rozczarowania czy ogarnęła nas euforia? Mając za mało wrażeń, udaliśmy się do Muzeum Londynu, które według mnie jest jednym z ciekawszych. Na zakończenie dnia przepłynęliśmy się taksówką rzeczną, aby podziwiać Londyn z innej perspektywy. 

 


Canary Wharf 

Canary Wharf to dzielnica biznesowa, pełna szklanych drapaczy chmur i nowoczesnego designu.

 

 
Greenwich
 
Pierwszą rzeczą, którą zobaczyliśmy w Greenwich była bardzo oryginalna restauracja pod żaglowcem Cutty Sark. Następnie zahaczyliśmy o informację turystyczną, która na dodatek stanowi mini-muzeum, w którym poznasz - za darmo - lokalną historię. 
 
Cutty Sark
  
Zakuty łeb?
  
Interaktywna mapa

   
Royal Observatory Greenwich

Po dość długim spacerze dotarliśmy do Królewskiego Obserwatorium. Wcześniej sprawdziliśmy to miejsce w przewodniku, dowiadując się, że wstęp jest darmowy. Na miejscu okazało się jednak, że za darmo można zobaczyć tylko wystawę, dotyczącą czasu, oraz ogromny 28-calowy teleskop. Natomiast wstęp to samego obserwatorium kosztuje 10 funtów. Ze względu na budżet, zrezygnowaliśmy. Linię byłego południka zero sfotografowaliśmy zza bramy. Szału nie ma;-), ale przecież neonem nie podświetlą.

 

Widzicie tą linię? (zdjęcie zrobione zza bramy Królewskiego Obserwatorium)
 

 

Ogromny teleskop
  
Museum of London
  
Muzeum Londynu (darmowe) pozwala w sposób przyjemny i "bezbolesny" poznać historię Londynu. Muzeum jest wyposażone w ciekawe elementy. Przykładowo istnieje możliwość posłuchania języków, od których pochodzi angielski. Można również między innymi:
 • powąchać przyprawy, które używano w innych epokach,
 • przymierzyć nakrycia głowy,
 • pooglądać tematyczne filmy na komórce, dzięki kodom QR,
 • pochodzić po krętych uliczkach dawnego Londynu i zobaczyć jak wyglądały puby, apteki, itp.

 

 

 

 

 

 
Millenium Bridge
 
Któż nie słyszał o Millenium Bridge (Moście Milenijnym)? Pojawił się w wielu filmach, m. in. w "Harry Potter i Książę Półkrwi". W końcu mogliśmy go zobaczyć na własne oczy. 
 
 
I znowu Tamiza
 
Tamiza chyba ma jakąś moc przyciągania, bo ponownie wybraliśmy się na spacer jej brzegiem. Potem postanowiliśmy popłynąć taksówką rzeczną z centrum do Greenwich. Pamiętaj, jeśli chcesz zaoszczędzić, unikaj rejsów typowo wycieczkowych, które są naprawdę drogie. My skorzystaliśmy z oferty firmy KPMG Thames Clippers. Ceny biletów zaczynają się od funta 6,50. Ponieważ byliśmy posiadaczami Oyster Card, uzyskaliśmy zniżkę i zapłaciliśmy po 4 funty od głowy. 
 
Sposób na zarabianie na plaży
 

 

 

 

 

Widoki z łodzi
 
Na pokładzie
  
Zobaczcie też wcześniejsze nasze dni ze zwiedzania Londynu:

Nie jestem wielką podróżniczką, globtroterką ani backpacker'em, ale kocham podróżować - czasem na własną rękę, samochodem, autobusem, samolotem, z plecakiem, z walizką, z biurem podróży, czasem w dalekie strony, a czasem w całkiem bliskie. Pisząc bloga, chcę pokazać Ci kawałek Świata, widziany moimi oczami. Wszystkie blogowe opinie mają charakter subiektywny. Z moich porad korzystasz na własną odpowiedzialność.
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-03-12
2018-10-05
2017-10-26
2016-04-18
2015-04-10
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/zwiedzanie-londynu-cz-8.html" title="Zwiedzanie Londynu cz. 8" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Zwiedzanie Londynu cz. 8" style="vertical-align: middle;" /> Zwiedzanie Londynu cz. 8</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.