w naszej ofercie: 8666 imprez, 7224 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Zwiedzanie Londynu cz. 9
Anglia    Wielka Brytania   
Tego dnia poczuliśmy się jak brytyjska arystokracja, przemierzając eleganckie komnaty Buckingham Palace. Czego nie widzieliśmy? Słynnej podróżniczej księgarni z filmu "Notting Hill". Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ splajtowała w 2011 roku i została zamknięta. Po drugie, wciągnął nas kolorowy, głośny i fascynujący tłum ludzi, uczestniczących w Notting Hill Carnival

Wyjście z Buckingham Palace
Buckingham Palace
 
Jak już pisałam, pierwszego dnia nie dostaliśmy się do wnętrza Buckingham Palace, ponieważ bilety trzeba zamawiać wcześniej. W sezonie nawet dużo wcześniej. Dokonaliśmy rezerwacji w informacji turystycznej, niedaleko pałacu, gdzie również wydrukowano nam bilety. O wyznaczonej godzinie stawiliśmy się przed królewskim budynkiem. Ochrona poinformowała nas o procedurach, które miały nas obowiązywać podczas zwiedzania. Wszystkie nasze rzeczy, łącznie z aparatem, musiały zostać zdeponowane, w związku z czym nie zobaczysz ani jednego zdjęcia z przepięknych pokoi królewskich. Mam nadzieję, że będzie Ci dane kiedyś ujrzeć je na własne oczy. 
 
Wstęp kosztował 19 funtów od osoby. Ceny w sklepie z wyrafinowanymi pamiątkami rodziny królewskiej były powalające, więc ograniczyliśmy się tylko do oglądania. 
 
Sklep z pamiątkami przy Buckingham Palace

Notting Hill Carnival

W 2014 roku Notting Hill Carnival odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia. Uczestniczyliśmy w nim sierpniu 2013 roku. Ciężko opisać, co się działo w metrze, kiedy ze względu na festiwal najbliższe Notting Hill stacje były zamknięte. W autobusach było to samo. Cóż mogę o nim powiedzieć? Kolorowy korowód przebranych w różne kostiumy grup muzyczno-tanecznych. Muzyka z różnych egzotycznych stron Świata porywała nas swoim rytmem. Notting Hill Carnival można określić jako wielką imprezę, na którą może przyjść każdy bez płacenia za wstęp. Z tego, co wiem, to jeden dzień zawsze jest przeznaczony dla dzieci. 

Co nas ujęło, oprócz bajecznie kolorowych strojów oraz fascynującej muzyki? To, że w festiwalu biorą udział nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby w wieku, który można określić mianem podeszłego. 
 
W wielu miejscach można kupić w miarę tanie jedzenie i, oczywiście, piwo. Lepiej nie brać ze sobą wartościowych rzeczy, gdyż w tłumie mogą się zdarzyć różne historie. Na szczęście nas to ominęło. 
 
Spokojne Notting Hill
 
Tłum oczekuje bębniarzy
 
Bębniarze w akcji
 

 

Na wszystkim można zarobić:)
 

 

 

  

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że zdjęcia oddają odrobinę tej zwariowanej atmosfery. 

Zobaczcie też wcześniejsze nasze dni ze zwiedzania Londynu:

Nie jestem wielką podróżniczką, globtroterką ani backpacker'em, ale kocham podróżować - czasem na własną rękę, samochodem, autobusem, samolotem, z plecakiem, z walizką, z biurem podróży, czasem w dalekie strony, a czasem w całkiem bliskie. Pisząc bloga, chcę pokazać Ci kawałek Świata, widziany moimi oczami. Wszystkie blogowe opinie mają charakter subiektywny. Z moich porad korzystasz na własną odpowiedzialność.
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-03-12
2018-10-05
2017-10-26
2016-04-18
2015-04-10
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/zwiedzanie-londynu-cz-9.html" title="Zwiedzanie Londynu cz. 9" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Zwiedzanie Londynu cz. 9" style="vertical-align: middle;" /> Zwiedzanie Londynu cz. 9</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.