w naszej ofercie: 9577 imprez, 3117 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Typ podróży:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Zwiedzanie Londynu cz. 9
Anglia    Wielka Brytania   
Tego dnia poczuliśmy się jak brytyjska arystokracja, przemierzając eleganckie komnaty Buckingham Palace. Czego nie widzieliśmy? Słynnej podróżniczej księgarni z filmu "Notting Hill". Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ splajtowała w 2011 roku i została zamknięta. Po drugie, wciągnął nas kolorowy, głośny i fascynujący tłum ludzi, uczestniczących w Notting Hill Carnival

Wyjście z Buckingham Palace
Buckingham Palace
 
Jak już pisałam, pierwszego dnia nie dostaliśmy się do wnętrza Buckingham Palace, ponieważ bilety trzeba zamawiać wcześniej. W sezonie nawet dużo wcześniej. Dokonaliśmy rezerwacji w informacji turystycznej, niedaleko pałacu, gdzie również wydrukowano nam bilety. O wyznaczonej godzinie stawiliśmy się przed królewskim budynkiem. Ochrona poinformowała nas o procedurach, które miały nas obowiązywać podczas zwiedzania. Wszystkie nasze rzeczy, łącznie z aparatem, musiały zostać zdeponowane, w związku z czym nie zobaczysz ani jednego zdjęcia z przepięknych pokoi królewskich. Mam nadzieję, że będzie Ci dane kiedyś ujrzeć je na własne oczy. 
 
Wstęp kosztował 19 funtów od osoby. Ceny w sklepie z wyrafinowanymi pamiątkami rodziny królewskiej były powalające, więc ograniczyliśmy się tylko do oglądania. 
 
Sklep z pamiątkami przy Buckingham Palace

Notting Hill Carnival

W 2014 roku Notting Hill Carnival odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia. Uczestniczyliśmy w nim sierpniu 2013 roku. Ciężko opisać, co się działo w metrze, kiedy ze względu na festiwal najbliższe Notting Hill stacje były zamknięte. W autobusach było to samo. Cóż mogę o nim powiedzieć? Kolorowy korowód przebranych w różne kostiumy grup muzyczno-tanecznych. Muzyka z różnych egzotycznych stron Świata porywała nas swoim rytmem. Notting Hill Carnival można określić jako wielką imprezę, na którą może przyjść każdy bez płacenia za wstęp. Z tego, co wiem, to jeden dzień zawsze jest przeznaczony dla dzieci. 

Co nas ujęło, oprócz bajecznie kolorowych strojów oraz fascynującej muzyki? To, że w festiwalu biorą udział nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby w wieku, który można określić mianem podeszłego. 
 
W wielu miejscach można kupić w miarę tanie jedzenie i, oczywiście, piwo. Lepiej nie brać ze sobą wartościowych rzeczy, gdyż w tłumie mogą się zdarzyć różne historie. Na szczęście nas to ominęło. 
 
Spokojne Notting Hill
 
Tłum oczekuje bębniarzy
 
Bębniarze w akcji
 

 

Na wszystkim można zarobić:)
 

 

 

  

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że zdjęcia oddają odrobinę tej zwariowanej atmosfery. 

Zobaczcie też wcześniejsze nasze dni ze zwiedzania Londynu:

Nie jestem wielką podróżniczką, globtroterką ani backpacker'em, ale kocham podróżować - czasem na własną rękę, samochodem, autobusem, samolotem, z plecakiem, z walizką, z biurem podróży, czasem w dalekie strony, a czasem w całkiem bliskie. Pisząc bloga, chcę pokazać Ci kawałek Świata, widziany moimi oczami. Wszystkie blogowe opinie mają charakter subiektywny. Z moich porad korzystasz na własną odpowiedzialność.
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-03-12
2018-10-05
2017-10-26
2016-04-18
2015-04-10
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.ecotravel.pl/zwiedzanie-londynu-cz-9.html" title="Zwiedzanie Londynu cz. 9" ><img src="http://www.ecotravel.pl/view/images/eco.png" alt="Zwiedzanie Londynu cz. 9" style="vertical-align: middle;" /> Zwiedzanie Londynu cz. 9</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.